MiČR Račice

Plavební kanál – 441501  Račice      ( 15.- 16.9..)

Po dvou letech se vracím na vodu, kde se konalo také MiČR. Na tomto kanále se ryby dají chytat během roku jen mimo závodní trať vytyčenou bojkami pro lodě. Pro pořádání mistrovství jsou staženy tři dráhy a tak se chytá v maximální vzdálenosti cca 40 metrů. Takto připravená trať je velmi zrádná a nevyspitatelná co se týče úlovků. Jsou místa s velmi velkým náchytem ryb a naopak místa, kde se opravdu bojuje o každou rybičku. V letošním roce těmito místy byl poslední sektor I a půlka sektoru H.

Po příjezdu v dopoledních hodinách na páteční trénink, jsem se ubytoval na ubytovně, kde budu sdílet pokoj s týmem z Moravy – Stréci. Takže alespoň jedno vím, že o zábavu bude postaráno, protože jsou to všichni kamarádi a je s nimi sranda. Po příchodu k vodě jsem zjistil, že je tady (ostatně jako všude v republice) vodní hladina minimálně o metr níže. Během tréninku se chytlo několik kapříků a karasů a velmi zřídka drobná ryba. Postavit taktiku na sobotu bylo jednoduché, protože to bude jen a jen o kaprech. Já míchám Lorpio, takže namíchat hrubé krmení, hodně partiklu. Páteční večer jsme strávili s ostatními u stánku a probírali vše, co jen je možné. Stréci ulehli a já věděl, že je zle. Seděl jsem venku u auta a klepali se mi zadní dveře, jak ti kluci neskutečně chrápali!!! Tak jsem si sám popíjel do dvou hodin a „zachránil“ mě, až kolem jdoucí Zauwi, který mě dorazil velkým dílem Tulamore!!!! Mohu říct, že potom jsem opravdu na 2,5 hodiny usnul. V pět jsem již byl na nohu a začala příprava. Během toho kávička, rohlík a již byl čas na losování. Já si tahám G7, Petr B7, Rosťa D3. Bydlím na pokoji 107 a mám G7. Sedmička je moje číslo, tak to snad bude dobré. Ani nekoukám, koho mám v sektoru, protože tady je to úplně jedno, vždy je to namíchané. Mám jediné místo, kde si můžu sednout, protože jinak jsou kolem mě stožáry a železné konstrukce.

No nevadí. Vedle mě sedí Honza Douša a volá na mě, že sedíme u zařízení na stahování lan, takže navíc jsou lana na dně ještě mezi námi. První nához a trhám celou sestavu. No to je pěkný začátek !! Najdu si jiné místo kde klipuji na 38 metrů. Po základním krmení je 15 minut klid a potom chytám prut jen tak, tak za konec rukojeti. Jízda přes cívku a je pryč. No nazdar, ale vím, že tady to není nic ojedinělého. Postupně odchytávám kapříky, jednoho karase přes kilo a občas kapra 3kg a více. Kolem mě se chytá také, ale po dvou hodinách záběry ustávají. Dokrmím a po dvaceti minutách mám zase záběry. Podařilo se mi udržet rybu na krmném místě a to bylo nejdůležitější. Váha ukázala 17 kg a byla z toho jasná 1, Rosťa zabodoval a přesto, že musel pustit kapra kolem 10kg, udělal 2, Petr 9. Celkový součet 12 nás zařadil po prvním dnu na nádherné třetí místo. Ale vím, že Račice jsou hlavně o losu a kor v neděli, tak uvidíme !!!

Nedělní los potvrdil moje obavy a tahám si jedno z těch nejnepovedenějších míst H 13. H jako hovn….. a ke všemu je 13ka moje nešťastné číslo. Zkusím zapomenout na pověry a zlomím to!! Bohužel jsem nezlomil nic já, ale ryby málem mě. Celých pět hodin jsem makal jako ďas, ale bohužel kapříci nepřijely. Sice jsem přechytal vše kolem sebe zprava, ale na levé straně chytali náhodné kapříky po dvou až třech kusech. Já měl nakonec 9 ryb, ale drobných. Na trojku mi chyběl malý jeden kapřík kolem 1,5kg. Nezbylo nic jiného než se smířit s 8 místem v sektoru. Petr hlásí z C10 opět číslo 9, a Rosťíkovi se také nevedlo a přivezl z F13 číslo11. Nebylo to zklamání nad výkonem, ale spíše smutek nad takovým losem.

Ta nejneoblíbenější část mne teprve čeká. Vše zabalit, naložit do auta, potom dojet na ubytovnu, zbytek dobalit a naládovat do prázdných míst v autě. Ještě trošku hygieny a hurá na kavčo a na celkové vyhlášení. Celkové 21. místo při rekordní účasti 132 závodníků nakonec nabylo vůbec špatné. Útěchou byl pohár za sektorovou jedničku. V týmech jsme nakonec obsadili ze 44 týmů 12. místo. Vyhlášení probíhalo na vysoké úrovni i se stupni vítězů. Nezbývá jen poděkovat pořadatelům za moc hezké mistrovství, a jak to bývá zvykem, popřát vítězům a čest poraženým.                                                                                                                                                                     MK.

Celkové výsledky Jednotlivci Račice 2018

Sektory Sobota                         Sektory Nedělle

Celkové výsledky Družstva Račice 2018