GP Moravy

Morava – 461094 Uherské Hradiště                (25.- 26.8.)

Hlavním důvodem mého přihlášení na GP Moravy byla řeka Morava. V oblasti kolem Uherského Hradiště je mezi feederaři proslulá nádhernými úlovky a to především parem. Nikdy jsem zde nebyl a přesto, že vodní stav byl hluboko pod normálem a všichni mě varovali, že když to nepoteče, tak se budou chytat jen oukleje, chtěl jsem si to zde vyzkoušet.

Cestu na Moravu snad ani nebudu popisovat, protože prokousat se někdy naší silniční infrastrukturou je jen pro silné nervy. Dorazili jsme v pátek dopoledne a hned po příjezdu mě velmi mile překvapil hospodář místní organizace, který nám po předchozí domluvě předem připravil hostovací povolenky a držel nám na pozemku organizace místa pro stany. Takže tímto ještě jednou děkuji za vstřícné jednání. Potom zbývalo jen vybalit a jít si zkusit zatrénovat. Řeka byla opravdu asi metr pod svým normálem. V těchto místech má šířku 40 až 45 metrů. Po několika nahozeních bylo jasné, že ouklejky se chytat nebudou, ale naopak jsem byl překvapen velikostí cejnů. Tady jsou ryby úplně jinak stavěné a při závodě se chytli lopaty až ke 2,5 kilo, dále padoustve a plotice.                                                       Sobotní los mě poslal na né moc lichotivé F7. Cejnové krmení fungovalo a po vlažné první hodince chodily záběry celkem pravidelně. Poslední hodina byla bohužel velmi slabá. Na forhontu chytal budoucí celkový vítěz na hod a vedle soused také. Potom vše zavřel Tonda Kunst a já byl rád, že jsem nakonec nachytal slušných 12720g. Byla z toho pětka v sektoru, takže nic moc, ale zase žádný velký propadák. Udržet se do desítky, budu muset v neděli udělat alespoň dvojku. Nedělní los mi určil místo na A3. Od začátku jsem pravidelně odchytával větší cejny a občas do toho přišel „bonusák“. Ještě hodinu před koncem jsem na tom, si myslím, byl velmi dobře. Ale potom místní borec po mé pravici začal házet na moji úroveň a dost ke mně. (foukal vítr JJ). V té chvíli mi úplně přestaly záběry a já již nechytil ani rybu. Naopak Pavel Velebný po mé levici chytil za poslední hodinu své největší kusy a to rozhodlo. S váhou 13060g jsem dělal dvojku. Součet 5+2 mi stačil na celkové deváté místo. Takže nakonec velká spokojenost, protože jsem byl v top deset.

Pocit z řeky Moravy byl výborný. Chtěl bych zde zažít chytání, kdy je stav vody naopak veliký a na tyto místa dorazí parmy. O závodě se dá chytit i deset parem a více. To musí být neskutečný zážitek. Jediné co bych zde vytknul (za což nikdo nemůže) je přístup k vodě. Museli jsme si pomáhat vzájemně, protože srázy jsou zde velmi příkré a také nám zprchlo a nebyla nouze o krkolomné pády. Ale za mě moc pěkný závod.                     MK.