Přebor Čech

Turýňský rybník –  411033 Kačák 4 , Kamenné Žehrovice, Kladno       (29.-30.4.)

Propozice přebor Čech

Celkové výsledky

Letošní přebor Čech se chytal na stojce. Na tomto rybníce se přemnožil cejn malý a tak bylo jasné, že půjde o rychlostní chytání. Průměrná váha jednoho kusu byla kolem 100 gramů. Komu se podařilo chytat cejny přes 20 centimetrů, tak na tom byl hodně dobře. Na první závod sezóny jsem se těšil, ale bohužel jsem nepřijel v úplné pohodě. Když jste myšlenkami někde jinde, tak to moc nejde. Závod jsem odchytal a okamžitě upaloval zpět domů.

Taktika na závod byla jasná, ale opět člověk míní a počasí, včetně ryb, mění. Téměř po celý víkend foukal studený vítr a samozřejmě nechyběl déšť. Nicméně se počítalo se „žravostí“ malé ryby. Ti co zde byli poprvé a trénovali, si mysleli, že o závodě to bude brnkačka. Ale zmýlili se. Na každém sektoru se chytalo trochu jinak, ale všeobecně platilo, nahazovat co nejpřesněji a téměř bez živé složky. Dokonce k selekci větší ryby a poctivějším záběrům byla velmi důležitá velká patentka. Podle mého názoru na krmení až tak moc nezáleželo. Dle toho také vypadaly výsledky závodníků. Někteří po pěti hodinách chytání vážili 800 gramů, oproti těm nejlepší s váhami přes 10 kilogramů. Až takové zde byli rozdíly.

V noci se teploty pohybovali těsně nad nulou a tak vděčím Pavlovi Sičákovi, který mi poskytl azyl v jeho karavanu. Vůbec jsem nezáviděl po ránu klukům, kteří vylezli promrzlí ze svých automobilů. Pavel opět nezklamal a přivezl gril, na kterém jsme opekli všechny dobroty, které alespoň trošku zvedly náladu. Nehledě na počasí a výsledky závodu se každý musel dostat na závodní trať přes vodní přepad a tak bylo potřeba nabrat pořádně sílu.                                                                                                                                                      Doufám, že další závod bude v lepších podmínkách a že si ho nehledě na výsledek, také užiju.