MiČR Brandýs nad Labem

Mistrovství České republiky

Labe 18 – Brandýs nad Labem    (9.9.- 10.9.)  

Letošní mistrovství mělo místo konaní na řece Labi v Brandýse nad Labem. Na tomto největším závodě sezóny jsme samozřejmě nemohli chybět. Do závodu jsme přihlásili tým složený na poslední chvíli s názvem Browning CZ Brandýs nad Labem. Složení Sičák P., Kabát P., Komora M. Tuto trať znali snad již všichni závodníci a vědí, že je zde velmi pěkné zarybnění, které slibovalo velké váhy.
Petr Kabát našel perfektní místo na rozložení našeho tábora mimo hlavní místo srazu a tak zde mohl být v klidu i náš pes Sagar. Každý přivezl něco na gril a na chuť, trochu kořalky a pivčo bylo točené ve stánku u Fandy Koubka. Takže by se dalo říct, že to bylo perfektní.
Dorazili jsme již ve čtvrtek večer, abychom si vše připravili a v pátek v klidu vyzkoušeli vše potřebné. Již na pátečním tréningu bylo zřejmé, že to nebude tak jednoduché a bude spousta míst, kde se nachytá hodně málo ryb. To se také v závodě potvrdilo. Bylo to místy o velikém vymýšlení a já chytal dokonce desítku fous a 16, 18 háček. První den jsem nachytal alespoň 11 kg a byla z toho šestka v sektoru, když byly sektory po osmnácti lidech. Kluci na tom byli ještě hůř. Petr K. devítka a Pavel S. dokonce dvanáctka. Druhý den nám los opět moc nepřál a tak se s tím zkusíme nějak popasovat. Na startu bylo 105 závodníků a trať se táhla téměř 1,5 kilometru. Začal jsem lépe než první den, ale postavil jsem si bednu dole pod břehem, kde si to minulý den někdo pracně vykopal a to nedělalo dobrotu. Měl jsem pruty 3,60 m a po půl hodině jsem chytil při nahazování háčkem za břeh a utrhl celou sestavu. Po další půl hodině jsem takto utrhl všechny navázané pruty a bylo po chytání. Tak jsem sám sebe rozhodil, že jsem byl dvě hodiny úplně mimo. Nakonec jsem vážil jen něco přes pět kilo a to mělo v sektoru pět lidí a ještě k tomu o pár gramů víc než já. Takže jsem dělal smutnou třináctku a svojí vlastní vinou. Bohužel oba kolegové udělali ještě o jedno umístění víc, čtrnácté místo. Rozhodujícím faktorem byla opět změna počasí a hlavně tlak vzduchu. Vše bylo nějak postavené na hlavu. Byly místa , kde se chytalo na velké háčky a na čtyři červy a naopak někde se muselo jít do jemnoty a chytat jen na patentku s pinkou nebo dvě pinky. Někde se krmilo hodně a hodně živé a jinde když se dalo hodně živé, tak jsi byl hodinu bez záběru. Takže výsledek byl více než nelichotivý. Na druhou stranu jsme měli perfektní zázemí, kde nás tábořilo asi osm a bylo to na pohodu a s dobrou náladou.
Nezbývá než pogratulovat vítězům a Romanovi Srbovi za dobrou organizaci závodu. Popřemýšlet o tom, kde byly chyby a pustit se do dalších závodů.                                                                                                                                                                   MK.

Celkové výsledky :          MiČr družstva              MiČr Jednotlivci