GP Čech

Labe 16 – 411048 Neratovice      (7.- 8.10.)

Víkend v Neratovicích se dá nazvat víkendem deště a větru. Bohužel se letos babí léto moc nekonalo. Velmi rychle se ochladilo a vše doprovázel vítr a déšť. Ryba nebyla aktivní a průtok Labe se v těchto místech až ztrojnásobil. Při průtoku více jak sto kubíků se chytala krmítka přes sto gramů a kdo se chtěl dostat víc jak na třicet metrů, musel házet krmítka o váze až 160 gramů. Když se spojí vše dohromady, tak se nedá hovořit o klidném a pohodovém závodě. Byl to boj o každou rybu. Odpovídaly tomu i váhy v jednotlivých sektorech. Na pátečním tréninku se moc závodníků neukázalo a tak ostatně jak je zvykem, sobota byla na úlovky slabší. V neděli se nachytalo již o něco více, ale i tak je to na Labe velmi málo. K dobré pohodě ve večerních hodinách přispěl stánek s občerstvením Fandy Koubka a jeho rodinného týmu. Pod přístřešek se vešlo cca třicet lidí, takže bylo veselo.

V jednotlivcích nenechal na pochybách nikoho Roman Srb a udělal si z toho svůj závod. Dvakrát za jedna, stejně jako Štěpnička Radek, ale celkem téměř 27 kg. Ostatní vítězové viz foto. My jsme skončili ze sedmnácti týmů na 8.místě. Překvapil náš kamarád V.Shershen, který udělal sektorovou jedničku a celkové 6.místo.Vyhlášení opět probíhalo za deště.

Po blátivé cestě se nedalo téměř jezdit. Při odjezdu Pavlovi S. ujel karavan a trefil moje auto. Takže jsem dostal na cestu ještě „dáreček“. Co naplat, prochladlí a namočení vyrážíme k domovu.                                                                                                                                                                                                                                                    MK.

   Výsledky:               Jednotlivci                   Družstva