Přebor Čech

Přebor Čech

Labe 18 – Brandýs nad Labem (pod jezem)  2.4. – 3.4.

Dalo by se říci, že je to první závod v Čechách, který odstartoval nadcházející závodní sezónu. Také v letošním roce se všichni obávali, jaká bude na Labi voda. Tedy spíše jaký bude jarní průtok, protože všichni mají v živé paměti loňské klání, kdy to valilo na 100 až 120 gramů krmítka. Letos nám počasí opravdu přálo a dali se chytat krmítka o váze 70 až 90 gramů. V neděli nás dokonce potrápilo sluníčko a na tvářích a ušních boltcích závodníků to bylo po závodě vidět, protože zářily rudou barvou.

Tento rok se postavilo na trať celkem 49 soutěžících a ta byla rozdělena na čtyři sektory. Cílem mnoha závodících bylo, si alespoň dobře zachytat. Ale ryba bohužel moc nespolupracovala a především v sobotním závodě to bylo velké trápení. Jako obvykle to nejvíce postihlo prostřední sektory a dalo dost práce přemluvit ty naše kamarády rybky, aby něco ochutnali. Dokladem toho je váha v sektoru C, kde jim nejčastěji „chutnal“ P. Velebný a na jedničku mu stačily tři kila. Já vážil v Cčku na dvojku kilo a půl. Oproti tomu horní forhont D13 na jedničku vážil přes patnáct kilo. Podle předpokladů se ryba v neděli rozjela a už se chytalo podstatně víc. Názory na krmení se velmi různily, ale domnívám se, že kolem 80 procent lidí míchalo ještě zimní krmení spíše do slana. A ve většině krmení nechyběla plotice.                                                                                                                Trať byla jako obvykle na tomto úseku, dobře připravena a mohlo se jezdit až na svá vylosovaná místa. Poprvé jsme v tomto závodě uplatnili pravidlo dle nového závodního řádu a to, že se nesmí nic před závodem připravovat. Projevilo se to i tím, že závodníci jezdili na svá místa až pět nebo deset minut před přípravou. Nebylo to jako dříve, kdy na trati seděli někteří i hodinu před přípravou s rozbalenými věcmi a vázali si pruty.

Občerstvení připravoval opět Geňa. O tomto víkendu ho pojmulo nějaké alkoholové opojení a tak bylo dobře, že měl s sebou pomocníky.

Vyhlášení probíhalo v neděli po závodě a oceněno bylo prvních deset závodníků. Již po několikáté byl zde druhý P. Kabát (a to jen na cipsy) a také M. Komora na cipsy obsadil páté místo. Pro naše barvy velmi slušný začátek sezóny.                                                                                                                                                                                             KM

Výsledky – Přebor Čech

Ocenění závodníci.