MiČR – Veslařský kanál Račice

Veslařský kanál Račice – 441 501 Račice          (17.- 18.9.)

 

Letošní největší závod ve feederu se uskutečnil na uměle vytvořeném kanále, který byl vybudován pro sportovní veslaře. Proto, aby se zde mohl uskutečnit závod, bylo nutné dát stranou tři dráhy, přičemž má jedna délku přes dva kilometry. Přímo v areálu jsou vybudovány ubikace pro veslaře a také dva hotely. Vzhledem k předpovědi počasí jsme zvolili ubytování na ubytovně. Dobrá cena, sucho a teplo rozhodlo.

Na páteční tréning bylo ještě úmorné vedro, které trvalo již celý týden. Ale to se mělo brzy změnit. Voda je zde čistá a průhledná. Chytat se bude u prvního lana a tak maximální vzdálenost byla  do 35 metrů. Chytil jsem si kapříka, karase a bělice. Ve spodní části tratě, tedy respektive sektory A a B, ryby nebraly a za čtyři hodiny se dali chytit jedna nebo dvě bělice. Tak doufejme, že to bude v závodě lepší.

Na tento závod jsme utvořili tým ve složení Komora, Konopásek R., Jirka Vitásek. Richard přijede až v sobotu ráno a bude mít krmení, živá bude také ráno, takže jsme se šli podívat k Fandovi do stánku. V celém areálu bylo vše zavřené nebo v rekonstrukci. Večer již začalo jemně pršet.

Richard dorazil na čas a tak jsme v sedm hodin již míchali krmení. Vše již probíhalo za stálého deště. Jirka pomáhal se živou a já to šel celé vylosovat. Já A5, Richard C5 a Jirka E15. Taktika byla udělat hromadu s krmení a čekat na záběr od kapra. Všichni jsme ji dodrželi a po třech hodinách závodu jsme ani jeden nebyli nikterak úspěšní. Na poslední hodinku jsem vynechal krmení a šel do plotice s hlínou a kupodivu jsem dostal do podběráku bělice a jednoho kapříka. Kolem mě se nechytalo vyjma forhotu, kde seděl M.Maťák a s 21kg dělal jedničku. Vážení nakonec ukázalo, že jsem byl na 7místě, Richard 9, a Jirka se trápil až do samotného konce na 16 místě. Všichni jsme se shodli, že to bylo barvou krmení. Měli jsme totiž červené krmení a ryba se do něj bála najíždět. Velká škoda. Po dohodě jsme si na druhý den míchali každý po svém a půjdeme to zkusit vylepšit.

Kapříci zde byli natolik draví a rychlí, až několik lidí přišlo málem o pruty a chytali je již ve vodě, a jeden ho dokonce už nenašel. Myslím, že to pro něho byl zřejmě nejdražší závod sezóny, ne-li vůbec!! Během závodu přestalo pršet a těsně po ukončení začalo znovu. Večer, při přípravě na druhý den, každý kdo měl s sebou věci posiloval forpasy, protože patnáctku kapříci trhali jako by tam ani nebyla. Poseděli jsme chvíli u Fandy a stále pršelo.                                                                                                                                      Ráno jsme míchali opět v dešti. Tentokrát poslal los Richarda na B4, Jirka jde na Richardovu C5 a já na E2. Popřejeme si, abychom si alespoň dnes zachytali. Vše i příprava probíhalo v dešti. Co naplat, všichni jsou na tom stejně. Zaklipuji 32 metrů a píská se krmení. Tentokrát tolik základu nekrmím. Po první čtvrt hodince mám záběr a potom mi ryba reaguje průběžně celý závod. Vždy pauza mezi záběry 15 – 20minut a zase jako by najeli. Chytil jsem si dokonce pěkného candáta, karase, kapříky, cejny a dvě bělice. Váha ukázala přes jedenáct kilo. Jediný kdo mě v neděli porazil byl Oliva, který dostal na břeh Amura 90cm. A měl o 1,5kg více. Takže u mě to byla nádherná 2, Richard 6 a Jirka také 2.  Druhý den byl , alespoň co se týče výsledků diametrálně rozdílný. V neděli jsme byli celkově druzí a tak jsme alespoň vylepšili nezdar ze sobotního závodu. V celkovém pořadí nám patřila osmá příčka.                                                                                                                                                                                                                       KM

Celkové výsledky  1. – 27. místo         

Celkové výsledky  28. – 61. místo        

Celkové výsledky   62. – 93. místo       

Celkový výsledky  týmy                       

IMG_0018