GP Moravy

GP MORAVY –  Tovačovská jezera         (20.-21.8.)

 

Tuto sestavu rybníků zná mnoho rybářů, ale pro mne to byla opět první zkušenost, ostatně jako téměř každý závod v této sezóně. Ze získaných informací jsem věděl, že půjde převážně o lov kaprů a tak jsem si podle toho připravoval krmení. Na páteční trénink jsem měl tři varianty, které jsem chtěl vyzkoušet, a tak jsem vyrazil v sedm ráno, abych byl kolem poledne u vody.                                                                                                   Tentokrát jsem jel úplně sám. Cesta byla celkem v pohodě, až na malé zamotání kolem Prostějova, jsem dorazil na místo těsně před polednem. Pozdravil jsem se s organizátory, postavil zázemí a vyrazil k vodě. První informace byla, že se bude chytat na dvou vodách. Byla zde vytvořena hráz a z jedné strany byl vyměřen jeden sektor a na druhé – delší, byly dva sektory. Rozbalil jsem bednu a nádobíčko a šel na to. Je zde čisté modrá voda a první překvapení bylo, když jsem jen na délku prutu položil krmítko do vody, byla hloubka hned u břehu 3 metry. Těží se zde písek a bagr to bral opravdu poctivě. Na protější straně, v místech, kde se ještě těží je bagr ve 35 metrové hloubce. Takže jednoduše pěkná „žumpa“!                                                                                                                            Chytal jsem přibližně tři hodinky, vyzkoušel krmení a vybral jsem si do závodu. Místní kapříci se s tím moc nepárali a když jste nesledovali prut, tak se mohlo klidně stát, že už ho nechytnete. Chytil jsem cca 12 kapříků a nějaké cejnky kolem 15 cm. Takže na úvod dobré ale v závodě to bude vše jinak.

Večer jsem připravil krmení a občerstvení zde bylo kvalitně připraveno, tak jsem vyrazil na pokec. Hned  při příchodu bylo jasné, že většina z nás bere „přípravu“ poctivě a tak jsem vydržel klábosit až do jedné hodiny ranní. Ale byla sranda a to je dobře.

Ranní los mi ukázal cestu na B2, což pro první den nebylo vůbec dobré. Byl to kout – nekout jednoho z rybníků a nikdo zde ani netrénoval. Takže ryba se zde vůbec nedržela. Dlouho jsem se trápil a přešel jsem na osmi metrovou hloubku. Nakonec se mi podařilo chytit několik cejnů, karase a dva kapříky. Proměnil jsem všechny záběry a po vážení bylo čtvrté místo v sektoru pěkné. Vedle mě měli po jedné nebo dvou rybkách. Celý den bylo dusno a vedro, protože sluníčko svítilo přes mraky.                                                         Druhý den jsem vstával v pět hodin a kolem šesté, těsně před losováním začalo poprchávat. Vylosoval jsem si B5, takže o kus dál než-li v sobotu. Přípravu jsme již prováděli za deštíku. Tady mi vše fungovalo od začátku. Měl jsem nějaké cejnky, karase a kapříka. Po celou dobu pršelo a místy déšť přešel až v bouřku.

Ryba mi brala, ale ze šesti kaprů jsem čtyři nevytáhl a dva mi pustily, že jsem se dotknul sestavy souseda. Takže jsme závod dokončily v dešti, který stále neustával a já navíc s velkým zklamáním, protože ta jedna puštěná ryba mi dělala devítku v sektoru a celkově skok ze sedmé konečné příčky až na osmnáctou. Je to další ponaučení pro příště!!               Balil jsem věci v dešti, takže když jsem přijel domů, tak jsem doslova vyléval vodu z kufru. Výsledek nevalný, trochu zklamání, ale celkově se mi závod líbil a doufám, že když se zde bude ještě chytat, tak to určitě vylepším.                                                                                                                                                                                                 KM

GP Moravy výsledky