Velký Přelov, Černožice

Velký Přelov alias Černožice    – září 2013

 

Tento revír je v celku dost známý již od svých začátků. Já jsem o něm také slyšel dost názorů a náhoda mě dovedla k tomu, že jsem si tady také zachytal. V letošním roce zde byly vyhlášeny dva kaprové závody a byly pro slabou účast zrušeny. Protože se jim zde přemnožili cejni a bílá ryba, tak zde majitel v září uspořádal závody a vypsal je jako klasické gulášovky a to plavaná, feeder, položená.  Zajel jsem se tam týden dopředu podívat, abych věděl alespoň o jakou vodu se jedná. Pro ty, co tam nebyli, tak jedná se o takovou 3 hektary velkou „nudli“ asi 400 metrů dlouhou a cca 70 metrů širokou, která je z jedné strany lemovaná stromy a keři a po druhé straně je postavených, podle mého názoru, 16 šikovných chatek s teráskou. Při příjezdu po asfaltce téměř až k areálu je postaveno občerstvení s krytou terasou, kde sídlí také správce. Pán byl v celku ochotný, voda se mi také líbila a na víkend co budou závody udělali akci. Akce spočívala v tom, že cena víkendovky, 3 celé dny, tedy pátek od rána až do neděle do půlnoci a ne jako u ostatních revírů, kde je víkendovka – příjezd pátek odpoledne a odjezd neděle v hodinách příjezdu (ne, že by to bylo nějak podstatné, ale..?), byla 950,-Kč včetně startovného do sobotního závodu. Takže jsem to opět takticky navrhnul přítelkyni, jako výborný nápad na víkend strávený „společně“….s rybami. A ono to prošlo!! Hurááá !!!

V pátek jsme vyrazili a kupodivu jsme s sebou netáhli lehátka, bivak atd., vždyť to všichni dobře znáte ?!!!! Auto bylo ale stejně nacvaknuté, protože jsem si musel vzít jak něco s kaprařiny, tak i věci na závody. Takže mě neminulo 6 prutů a v podstatě dvojí náčiní. Po příjezdu jsme zaplatili a dali si pivčo. No a potom ještě jedno, protože se opět rozpršelo a já se modlil, ať alespoň na chvíli přestane, abychom navozili věci do chatky. Po půl hodině se tak stalo a my jsme „vystartovali“. Ten podvečer jsem stačil jen něco málo převázat, chytit asi 15 cejnů a začalo zase pršet. Na tři hodiny jsme namočili kapráky, ale udělalo se tak „psí“ počasí, že jsem to kolem jedenácté vytáhnul, dali jsme cigárko a šli na kutě. Ve tři jsem byl kouřit a stále lilo, ale u stánku bylo také stále veselo. To jsem ještě netušil, že jsme při příjezdu viděli správce, který tam také obsluhuje, naposledy střízlivého.

Něco po páté jsem vstal a udělal takovou klasiku před závodama a hurá na rozlosování. Skoro všichni již měli nalosováno, tak to moc dlouho netrvalo. Chytalo se tří kolově po 2,5 hodinách a hned po první třetině bylo jasné, že na nějaké lepší umístění se bude muset nachytat v průměru kolem 25 ryb a víc. Konkurence byla kvalitní včetně plavačkářů, takže každá spadlá ryba moc bolela. To se mi také stalo osudným a moje Dášenka mi napočítala za tři kola 24 spadlých cejnů.  Nevím v čem byl zakopaný pes, ale musel jsem jim to nechávat nezvykle dlouho, abych to trefil. Nicméně celkové 8.místo bylo nakonec uspokojivé.

Už za tmy jsme nahodili kapráky a protože jsem byl docela utahaný, tak jsem  ani nezakrmil a nechal to na místní osádce. V noci byl klid a nechali mě spát až do půl čtvrté, kdy se poprvé ozval příposlech. Jen malé potahy a potom padák. Byl to jeseter 106 cm. Do rána jsme chytli ještě dva 90 a102 cm. Potom byla asi dvouhodinová pauza a tak byl čas na ranní kávičku a něco k snídani pěkně v klidu na terásce. A kupodivu jen občas poprchávalo. Přišlo několik pěkných záběrů a vytáhli jsme ještě 5 kaprů. Dášenka si udělala svůj osobák a sama vytáhla nádherného šupíka, bez jediné chybičky, rovných 82 cm a 9 kilo. Vytáhli jsme také dva „macky“ cca 20 cm. Zřejmě již místní vytřená osádka.

Po poledni se začínaly opět honit mraky a nevypadalo to vůbec slibně. Tak jsme to kolem jedné hodiny zabalili, abychom dostali věci do auta za sucha.

Takže když bych shrnul náš pobyt na Přelově, věřím, že se zde dají nachytat pěkné, zdravé a velké ryby. Rybník je slušně zarybněn a o zábavu nepřijdou zkrátka případně ani děti, protože cejnů tam zůstalo ještě požehnaně. Co se týče prostředí, tak na mě působí velmi příjemně. Měl jsem štěstí, že byly obsazeny jen asi 4 chatky, ale myslím si, že kdyby byli v každé chatce čtyři rybáři, tak to bude neštěstí. Po dvou v chatce na prostor, který máte pro lov je asi maximum. Takže asi jako všude, když bude míň lidí, bude to hezké pochytání.

Přímo nad vodou vedou dráty vysokého napětí. Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, že najednou dostanete takovou ránu, až vás zamrazí. Takže pokud máte něco kovového na konci prutu, tak obalit izolační páskou. Dokonce nám probíjel i opřený podběrák o chatku. Ale to se děje jen přímo pod dráty.  No ale napoprvé to byl šoking.

Při odjezdu jsme se šli rozloučit s panem správcem. Moc blízko jste se k němu nemohli přiblížit, protože byl již od pátku stále totálně na šrot, ale poděkovali jsme a pádili k domovu. OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 komentář

  1. Dobrý den

    Chtěl bych si zarezervovat chatku od 16 do 18 září a tároveň objednat nějaké povolenky.
    Jak je možno chatu zarezervovat dopředu.
    Díky
    Radek Uhlíř

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*