Jezero Kopa

Září 2015

V letošním roce jsme se dostali na více denní výpravu za rybami bohužel jen jednou. Vždy se snažíme vybírat dle referencí a pokud možno se jet předem na vodu podívat. Jezero, které jsme zvolili se nachází hned za Kostelcem nad Labem a jmenuje se Kopa. Pro nás ideální voda, protože je zde určený počet míst, která jsou samostatně vybudována pod vysokým břehem. Vzhledem k tomu, že s sebou vozíme psa, tak jsme rádi, že alespoň u těch ryb máme trochu soukromí bez okolního vlivu. To tato voda splňuje. Když jsme naložili vše potřebné, zjistil jsem, že náš pes Sagar, se již do auta nevejde. Dášenka musela jet se Sagarem druhým autem. Je to od nás cca 90km, tak se to dalo.

Nic jsem nevymýšlel a naházel do tašky boilies smrad a sladké, a do kýble nadipoval halibut pelety. Do druhého kýble jsem svařil 5kg kukuřice a řepky. Takže na tři dny u vody 10kg na krmení je jen pro občasné zatraktivnění místa. Žádné masivní krmení. Spíše na pohodu a klid.

Dorazili jsme na místo bez úhony. Zaplatili trošku dražší pobyt a vyrazili vybalovat. Na místo si věci můžete dovézt, ale jen pro vyložení a potom musíte auto zaparkovat na vyhrazeném parkovišti. Na každém místě je dřevěná dvoulavička se stolem. Postavili jsme bivak a nad částí lavičky jsme roztáhli deštník s bočnicí. Takže zázemí je hotovo a nepřekvapí nás ani déšť. Může se zde chytat na tři pruty. Dášenka chytala na svůj proutek v levé části asi 50ti metrového úseku vodní plochy, která připadla na naše místo. Druhé místo jsem proházel raketou asi 15 metrů od nedalekého ostrova. Nahodili jsme pruty a nalili si drink. Ještě než jsme stačili připravit něco k jídlu, tak zaznělo první pípnutí, ale bez větší odezvy. Ale byl to signál, že tam ryby jsou. Když se setmělo, tak jako první ryba, která se s námi dala do boje, byl  jeseter, který měřil 125cm a vážil 12,5kg. Do půl noci jsme měli na břehu ještě pět kaprů s váhou od 6kg do 9kg.

Během pobytu jsme si vychutnávali na roštu grilované špízy se zeleninou. Prostě na pohodu. Druhý den jsem zkusil chytat dvě hodiny na feeder, jestli chytnu něco menšího. Vytáhnul jsem několik plotic, přes kilo karase a malého amura. Samozřejmě kapři zaregistrovali pohyb. Na břeh se podívali dva pěkně vypasení kapříci 5,5kg a 9kg. Tato voda je bez překážek a vázek takže jsem si s nimi mohl vyhrát. Dášenka také „bodovala“, kromě kaprů se jí povedl pěkný amur a tak za krátký pobyt na Kopě jsme měli na kontě 22 vytažených ryb od 5kg a výš. Největší kapr vážil 10,5kg a jeseter byl jen jeden i když na prutu jsme měli dva. Unikátním úlovkem se stal rak, chycený přímo za tlamu.  Sagar byl také ve svém živlu a nehnul se od vody. Další den dopoledne přijeli nějací „borci“ na vedlejší místo a samozřejmě začali jezdit na náš úsek i když ve větší vzdálenosti. Proto jsme to začali pomaličku balit o něco dříve něž jsme zamýšleli. Nejhorší na každé výpravě je to balení. Vynosit vše nahoru a naložit do auta vám připadá jako nekonečné. To není možné, že máme tolik věcí?!!! No, ale vždyť jsou to jen všechno – ty potřebné věci…!! JJJ                                                                                                                                      KM

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*