Jezera Šťít

Jezera ŠŤÍT     u Chlumce nad Cidlinou 2015

 

Písníky Štít najdete v lesnaté krajině u Chlumce nad Cidlinou.. Vzhledem k tomu, že se zde stále těží, vodní plocha se mění a úměrně k tomu zvětšuje. Dnes je celková vodní plocha již přes 100ha. Po asfaltové silnici přijedete prakticky až k samotným písníkům. Zde je hlavní informační tabule. Při příjezdu vám bránu otevře správce a porybný. Ten Vám při koupi jakékoliv povolenky předá také klíč od hlavní brány, aby jste měli možnost průjezdnosti. Jsou zde tři vody,  na kterých můžete lovit. Největší cca 95ha tzv. A písník, v těsné blízkosti 10ha B písník. Třetím je pak C písník s 5ha vodní plochy, který je nejstarší. Lovíte metodou chyť a pust a zde se nesmí bivakovat a ani mít přístřešky. K vodě se autem nedostanete a věci se musí vozit asi 200 metrů od silnice. Na Bčku, které je již v hlavním areálu se chytá také  jen režimem chyť a pusť a můžete zde bivakovat. Chytnete  zde kapitální kapry a amury. Na Ačku si můžete vybrat několik možností. Jsou zde místa, kde si můžete vzít jednu rybu denně. Další úsek je s režimem chyť a pust a jsou zde tzv. rezervační místa. To znamená, že tyto místa jsou jen na objednávku, respektive musíte si je dopředu zarezervovat. Ceník povolenek se také liší a najdete ho na místních web stránkách rybychlumec. Uprostřed vodní plochy jsou tři ostrůvky, které slouží jako útočiště pro ptáky. Především pro racky, kterých je tu dost. V těžební oblasti je rybolov zakázán. Rybolov je povolen na dva pruty. Zavážení, krmení a tyčové bojky jsou povoleny na úsecích s režimem chyť a pusť.

Kolem písníků je rozmístěno několik chemických WC a jsou zde nádoby na odpad. V zadní části Ačka je umístěno občerstvení se zastřešeným posezením kde si dáte jak studené pivko, tak teplé jídlo. Při příjezdové cestě je letní restaurace Chárovna, kam si můžete dojít také pro různé pochutiny a poháry.

Tyto písníky jsou především pro kapraře. Chytnete zde kapry od menších kusů (vysazují se dvakrát ročně), až po kapitální kusy kolem 25kg. Dále je možné ulovit amura a v loňském roce bylo dosazeno pár kusů jesetera. Je zde dvouletá Viza, dnes vážící kolem 60kg a 196cm. Každoročně na jaře se zde konají velké kaprové závody.

Za bivaky a karavany se na těchto vodách nic neplatí, kupujete si jen povolenky k rybolovu. Při koupi povolenky je nutné předložit také rybářský lístek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*