Zimní a jarní chytání 2015

Chytat se dá po celý rok!

Poslední roky jsou zimní období, co se týče počasí, velmi nevypočitatelné. Tím myslím, že se místo bruslení, dá vypravit k vodě a chytat. Nejsem ten případ, kdy musím sedět za každou cenu u vody a přiznám se, že na obrázky se zapadaným bivakem a zasněženými pruty, se raději koukám z domova u kafíčka. Ale například letos jsem nevydržel již v lednu a byl jsem na tři hodinky na řece. Když jsou teploty přes den kolem pěti stupňů, tak už se dá u vody „příjemně“ prochladnout.  Labe se tvářilo přátelsky, ale nedělal jsem si žádné velké iluze o záběrech. Na tomto jarně zimním období je nejlákavější to, že se musíš moc snažit, aby se nějaká rybka nechala zlákat. V obdobích kdy ryba není aktivní je nejlepší čas na zkoušení, vymýšlení a experimentování. Jedná se o předložení nástrahy, jak druhově, tak i chuťově. Například kousek rohlíčku je ve vodě jako vatička a zkoušel jsem ho několika způsoby a neměl jsem ani náznak záběru. Měl jsem s sebou pinky, červy, hnojku, burison, kuklu, umělou patentku, měkké mini extrudy. Další možnost jak změnit chování nástrahy ve vodě je například zkoušení síly návazce, délky návazce. Udělat sestavu, která bude fungovat a nebude se motat. Já jsem si například při osmičce návazci vyzkoušel také feeder gumu. Takže možností je spousta a je na každém, jak je aktivní a co s tím, že neberou, chce udělat.

Nakonec se mi podařily čtyři záběry a byl jsem za ně nesmírně rád. Asi po dvou hodinách lovu začal foukat vítr a když už byl promrzlý celý můj obličej, tak jsem to s úsměvem zabalil a těšil se domů na čaj.

V únoru mě sklátila angína, ale v březnu už bylo daleko lépe a také teploty se pohybovali i přes deset stupňů. Ryba začíná mít pomalu chuť se krmit. Zvláště cejni překvapili, protože 8.března  jsem nachytal za tři hodiny cca 15kg a vše ve velikosti kolem 50cm. A dokonce ti velcí již začínají být jako struhadlo.

Závodníci už vymýšlejí co na novou sezónu změnit, jak uspět a co vypilovat. Počasí už bude snad jen lepší, alespoň co se týče teploty. Takže je čas na trénink a na přípravu. Na každé vodě již potkáte mnoho těch, co nevydrželi a co jim to po zimě chybí. Začali i kapraři a v polovině března jsou vidět bivaky jak na stojáku, tak i na Labi.

Bohužel jsem s sebou neměl vždy fotoaparát, ale nějaké foto přikládám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zimní liga MS Range je také výborný čas na trénování. Poslední kolo probíhalo v březnu a to v Brandýse nad Labem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na 1.dubna 2015 bylo opravdu Aprílové počasí. Teplota kolem 3 stupňů a chvilkami sluníčko, potom déšť následovaný kroupami. A mezi tím vším také sníh. A průtoky řekách se zvedaly.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

No, a když nám příroda nedovolí chytat na řece, tak se dá zachytat pěkně i na stojáku. Počasí je náladové stejně jako ryby, ale cejnům a bělicím už docela chutná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*