Co se dá ulovit na feeder

Když se budeme bavit o rybařině jako takové, tak je několik různých technik, kterými se dají lovit buď stejné druhy ryb a nebo jednotlivé druhy ryb dle zvolené techniky. Každá technika vyžaduje svoje a podle toho jsou rybáři vybaveni. Například kapraři mají své stojany, dalekonosné pruty, lodě atd., muškaři šňůry, muškařské pruty a broďáky a spoustu jiných věcí potřebných ke zdokonalení se v daném stylu lovu.. Mezi všechny druhy rybářů se řadí také skupina, lidově zvaná : “víkenďáci“, kteří mají dva pruty, brašnu a vidličky a plně si s tímto náčiním vystačí. Na druhou stranu jsou mezi námi rybáři, kteří mají ve své výbavě několik desítek prutů a vybírají si výbavu podle cílené ryby.

Naším nejoblíbenějším způsobem lovu je feeder, kdy se detekuje záběr pouze pohybem špičky prutu. Tento druh lovu je podle mě jedna z nejvšestrannějších technik. Je to aktivní způsob lovu. Ve výbavě feederaře je také několik druhů prutů. Od nejemnějšího s označením Picker, přes L- Light, M – Medium až po H – Heavy. Ale nemusíte vždy reagovat na vývoj situace u vody tím, že změníte druh prutu. U feederu je veliká výhoda v tom, že někdy postačí jen změna chytací sestavy a výsledek se dostaví téměř okamžitě. V dnešní době, stejně jako ve výrobě čehokoli jiného, jde vývoj kupředu a prutem určeným pro menší ryby, se dají ulovit téměř exemplární kousky. Chce to samozřejmě šikovnost a především zkušenost, protože odchytané hodiny u vody, Vám nikdo a ničím nenahradí.                                                                                           Výměnou koncové špičky, zjemněním sestavy a zmenšením nástrahy se dají chytat malé rybky jako je například ouklej, ježdík, hrouzek. Naopak zesílením všech úprav a třeba i kmenového vlasce lze ulovit například kapry, amury, jesetery o váze kolem 10kg. A věřte, že je to  nezapomenutelný zážitek. Hlavně je to vyrovnaný souboj mezi Vámi a rybou, ve kterém máte po celou dobu adrenalin v krvi na 100% a až do konce není rozhodnuto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA A6 OLYMPUS DIGITAL CAMERA A8 A9 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA A14 A15 OLYMPUS DIGITAL CAMERA A17 A18 A19Foto 031 Foto 017 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jen pro zajímavost : tento kapr měřil 84 cm a vážil 13kg  (3.5.2015)

A20

A21A22

 

2 komentáře

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*