2.kolo A – Labe, Kopisty

Labe 10 –  411026  Kopisty       (16.-17.6.)

Druhé kolo ligy byla určitě veliká výzva, protože tento úsek Labe je v tomto období nechvalně známý jako voda s velmi malým náchytem ryb. Tlak a podnebí na ryby působí snad ze všeho nejvíce a ještě když se k tomu přidá malý stav vody, tak se „nežravost“ ryb projeví naplno! Proto jsem vyrazil v pátek hned brzo po ránu, abych měl dost času na trénování. Petr Kabát zde byl již od čtvrtka a dokonce bylo u vody již několik dalších závodníků. Chtěl jsem chytat přibližně ve stejnou dobu, co bude závod, takže jsem kolem jedenácté již stavěl bednu k vodě. Trénink ukázal, že naše obavy byly na místě. Hned na první nához mrmlák a tím to také skončilo. Rosťa nachytal nejvíce a větší ryby, ale žádný šlágr to nebyl. Po 5,5 hodinách jsem měl jen několik malých běliček a ouklejí. Petrovi se podařila oběsit na háček malá štička. Tak jsem na poslední půl hodinky „zalaboroval“ a ejhle, chytil jsem šest větších ryb. Po vyzkoušení několik krmení, bylo také rozhodnuto. Zítra do závodu vím co mám připravovat, tak si jdeme dát studené pivko !!

Ráno bylo dost času na snídani s kávičkou a na přípravu. Na takovéto vodě jdu na losování s vědomím, že zachytat se dá z jakéhokoliv místa a tak moje „šťastná ruka „ na losy, zde nedube tolik vadit?!  První si táha Petr a jde na slušnou C10, Rostikovi tahám B1 a já samozřejmě A13!!! Hned od začátku moc nekrmím, ale chytám frekvenčně. Po čtvrt hodince přichází první záběr a hned větší ryba. Záběry nechodí rychle, ale ryba mi do krmení najíždí. Po třech hodinách chytání mám podle zpráv nejvíc ryb ze všech sektorů, tak jen tak dál. Ale bohužel přímo na protilehlém břehu byl zahajovací den vodního lyžování. Veliké čluny se začaly honit po vodní hladině a to až dvacet metrů od našich sestav. Někdy byly tak veliké vlny, že jsme zvedali nohy na bedně, protože voda téměř vyhazovala vezírky na břeh. A to také byl bohužel konec mých častějších záběrů. Hloubka je zde kolem 2,5 až 3 metrů a ze dna zmizelo vše, co jsem jim tam pracně dopravil. Do konce závodu jsem chytil ještě tři ryby. Váha ukázala necelých pět kilo a byla z toho nádherná jednička. Rosťa podržel, a měl velikou radost z dělené 3. Petr ke konci zabral a přinesl 5. Po prvním dnu jen těsně, ale první místo se součtem 8,5. Přijelo nás také navštívit několik kamarádů a tak jsme mohli poklábosit.

Druhý den mě ruka opět nezklamala a tahám si A10, Rosťa B6 a Petr se posouvá jen o místo na C11. Nedělní závod byl na záběry ještě chudší, než sobota. Jediný kdo slušně chytal, byl horní Céčkový forhont, jinak to bylo velmi slabé. Někomu se to podařilo v půlce trošku vylepšit a někde to vypadalo katastrofálně. Mně se podařilo chytit velikého jesena, přes dvě kila. To se nakonec ukázalo jako rozhodující a pomohlo mi to ke druhé 1, Rosťa krásnou 3 a Petrovi utekly oukleje z vezírku a udělal slušnou 9,5. Celkový součet 22 nám zaslouženě zajistil celkové první místo ve 2.kole. Nyní se musíme připravit na podzimní poslední kolo v Brandýse nad Labem, kde nám půjde o postup do 1.ligy.                                                                                                                                                                  MK

2.kolo Kopisty týmy 

Průběžné pořadí týmů po 2.kole         2.liga průběžné pořadí Jednotlivci po 2.kole         

Ti nejúspěšnější .