1.kolo A – Týnec nad Labem

Labe 25 –  411057 Týnec nad Labem       (26.-27.5.)

Pořádáním 1.kola 2.ligy A se ujali Míra Radil a spol z Kolínska. Labe je zde široké 50 až 60 metrů a hloubka 4 – 6 metrů. Vzhledem k nedostatku vody (a to celorepublikově) to moc neteklo a přes takovou hloubku se dali udržet 40 gramová krmítka.

Náš tým se letos postavil na pomyslnou startovní čáru pod názvem Feeder team MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav v novém složení Petr Kabát, Martin Komora, Rostislav Nerad. Nejsme žádní mladíci, ale umíme si to také pořádně užít. Náš cíl není zrovna malý, ale na druhou stranu není malých cílů, a tak proč nepostoupit do první ligy!! Takže první zkouškou byl Týnec nad Labem.

Rosťa neměl kvůli práci moc času, tak mapování trati a tréninky zbyli na nás, za vydatné pomoci Romana Srba. Počasí je již delší dobu velmi teplé, teploty kolem 26 stupňů, a navíc kvetou topoly. Měli jsme štěstí, že v týdnu před závodem přišli dvě dešťové bouřky a většina chmýří šla ke dnu. Ale rybám to ve žravosti moc nepomohlo. Při tréninku se daly nachytat krásné ryby, ale o závodě to bude úplně jinak. Páteční trénink před závodem to jen potvrdil. V sobotu jsme losovali někde ke konci a los k nám byl přívětivý. Rosťa C11, Petr A1 a já B2. Závod začal velmi a velmi vlažně. Jak jsme čekali, několik ryb v první hodině a potom to na mnoha místech ustalo. Podle zpráv na tom v polovině závodu kluci nebyli špatně a mně se vedlo dost dobře. Bohužel hodinku před koncem byl najednou konec a zřejmě si mi tam sedli sumci a já si s tím nedokázal poradit. Již jsem neudělal ani rybu a při vážení z toho byla jen, ale i tak pěkná 4. Rosťa vybojoval 5 a Petr na fořtu 2. Takže po prvním křestu z toho bylo průběžné první místo.

Odpoledne za mnou přijela Dášenka se Sagarem a navečer dorazil Luděk Leibl. Oba slavili narozeniny a tak se večer zaplnil stůl chlebíčky, jednohubkami a domácím uzeným. Do půl noci slavila moje Dášenka a po půlnoci kamarád Lůďa. Ale na to už moc sil nezbývalo, protože mně nebylo vůbec dobře a navíc jsme se všechny týmy dohodli na posunutí závodu. Losování tedy proběhalo v 6.00 hodin. Všem to doporučuji, protože v těchto vedrech to byl super nápad. V neděli nám na rozdíl od soboty los vůbec nepřál. Petr C3, Rosťa B2 a já A11. Hned po vylosování na mě šli mrákoty. No, ale co se dá dělat? Zkusit udělat alespoň slušný výsledek do týmu. Začátek byl opět slušný, ale tentokrát záběry ustaly již po dvou hodinách. Sousedovi Kamilovi Fejfarovi také. V té chvíli začnete pochybovat o krmení, o montáži snad i o sobě. Zkusil jsem úplně vše dole 9 a 20 háček a vůbec nic. Na zakrmeném místě se ryba ukazovala, ale nedokázal jsem udělat záběr. A potom během 15 minut přišli snad čtyři rány od sumce. A bylo vše jasné – už jsou zase tady !!!  To vše trvalo přes hodinu. Namotal jsem hnojáky a uvidíme. Přišel záběr a po deseti minutách byl venku sumec přes 80 cm. Bohužel tam nebyl sám a záběry nepřicházely. Po další půlhodince se špička ohnula a na světlo se podíval další sumík kolem 70 cm. Potom teprve začaly chodit záběry od cejnů, ale to již bylo pozdě, protože do konce zbývalo necelých 30 minut. Váha mi ukázala necelých 11 kilo a byla z toho úžasná 3. Snad poprvé jsem si povyskočil, protože jsem z té A11 udělal nakonec luxusní umístění. Rosťa za poslední dvě hodinky naopak zabodoval a udělal také nádhernou 3. Petr se vytrápil na C3 a přivezl 11. Počkáme, jak dopadne sčítání. Nakonec tým Kefas zachytal excelentně 1,2 a 12. Byla z toho shoda bodů, ale protože měli větší váhu, tak nás odsunuli na druhou příčku. Ale i tak to byl pro nás výborný závod a krásná odrazová pozice do zbytku sezóny.                                                                                                   MK.

Výsledky 1.kolo – Týnec nad Labem                                     2 liga Jednotlici celkem