1.kolo A -Vltava 23, Hluboká

Vltava 23 – 421075 Vltava      (20.- 21.5.)

Propozice Hluboká nVl

Pro mě nová voda, takže jsem vyjížděl brzy ráno, abych vše v klidu vybalil, postavil bivak a šel si vyzkoušet věci, které jsem si připravil. Po cestě jsem naložil Volodimíra v Benešově, kde jsme dali kavčo na benzině a již jsme ho valili na České Budějovice.

Do Hluboké nad Vltavou jsme dorazili bez problémů a zde již bylo několik kamarádů. Šok byl, když jsme přišli k řece a zde sedělo vyrovnaných cca 30 rakouských závodníků ve feederu. Nejen, že zde trénovali skoro celý týden, ale ještě ke všemu každý den sakovali všechny ryby a závod měl probíhat také v sobotu a neděli. Takže hned po příjezdu veliká nepříjemnost. Sice se to začalo řešit, ale neměnilo to nic na tom, že nebyla možnost si zatrénovat a nálada všech zúčastněných klesla na bod mrazu. Do sobotního závodění se nikomu moc nechtělo. Dopadlo to tak, že byl podán v sobotu před závodem oficiální protest pro neregulérnost trati. Náš kapitán Petr se sbalil a odjel. Naštěstí přijeli Řezáčové a tak nastoupil Honza ml.

Trénovali kolegové z Rakouska

Těšil jsem se, že si konečně letos poprvé v klidu zazávidím, ale opak byl pravdou. Zase všechno pod tlakem. Los nebyl pro nás v prvním kole tak špatný a Honza vybojoval s horního forhontu dvojku. Já jsem se neskutečně trápil na B12 a po proměnění všech záběrů, které mimochodem přišli během jedné hodiny a jinak jsem byl první dvě a poslední dvě hodiny bez záběru, jsem byl osmý a na trojku mi chybělo 900gramů. Volodimir to zachránil poslední hodinou na Ačku a udělal šestku. Po prvním kole jsme byli na děleném druhém místě. Večer jsme poseděli a samozřejmě rozebírali danou situaci. Nikdo s toho odvázaný nebyl a tomu odpovídala i všeobecná nálada. Ráno se vstávalo jako vždy dříve. Každý míchal něco jiného. Já jsem vsadil na již teplejší vodu a míchal jsem sladké. Kluci byli naopak na slano. Mimochodem to bylo celkem jedno. Dost to teklo a plavalo hodně nepořádku ve vodě. Druhý den se muselo přehazovat i kdybys chtěl čekat na záběr, protože se ještě zvýšil průtok a šlo hodně bordelu. Tentokrát na nás los nebyl moc přívětivý a já šel na C5. Honza B14 a Vláďa na A14. Věděl jsem, že když solidně nezachytám, tak to bude špatné. Začal jsem dobře a ryba se mi zdržovala kolem zakrmeného místa. Vytáhl jsem kapříka, jesena, cejna a vypadalo to velmi dobře. Bohužel jsem během dalších dvou hodin ztratil kousek od břehu šest ryb a z toho tři kolem jednoho kilogramu. Bralo to velmi špatně a všechny ryby byli seknuté jen za kůžičku u pysku. To se mi stalo osudným a s celkovým sedmým místem jsem byl velmi zklamaný. Tentokrát se mi podařilo rybu odchytávat, ale bohužel jsem jí v tom proudu přitáhl ke břehu a vyříznul. Dle očekávání se klukům nevedlo a tak i díky mě jsme se propadli na celkové sedmé místo po prvním kole. Ztráta na prvního je „jen“ deset bodů a při počtu čtrnácti lidí v sektoru se s tím dá určitě ještě něco dělat.

Domů to bylo 200 kilometrů a nejelo se mi vůbec z vesela. No co se dá dělat, takové jsou závody.                                                                                                              MK

Celkové výsledky Vltava