1.kolo, Lužnice – Vltava 20, Týn n/Vl.

1.kolo I.liga

Lužnice – Vltava 20, Nový Dvůr    16.-17.5.

Na první kolo jsme vyrazili již ve čtvrtek. Pro mě to byla úplně „nová“ voda a chtěl jsem se s tímto úsekem alespoň trochu seznámit. Sraz jsme měli s Petrem Kabátem v Praze a po té jsme již pokračovali společně. V autech jsme vezli kromě nezbytných věcí na ryby (a že jich není málo), také své drahé polovičky a já navíc našeho psa Sagara.  Auto praskalo ve švech, ale cesta proběhla v klidu a na místo jsme dorazili po poledni. Po nezbytném ustavení karavanu a postavení bivaku jsme okoukli vodu. Místní rybáři si stěžovali, že to vůbec nic nedělá, a tak jsme si to navečer také vyzkoušeli. Za dvě hodiny chytání bez ostrého krmení jsme měli šest ryb. Večer jsme grilovali špízy a protože jsme měli výjimečně televizi, viděli jsme hrát naše hokejisty na MS ve čtvrtfinále.                           V pátek již od rána začali najíždět i ostatní týmy. Kolem desáté hodiny jsme šli znovu trénovat, tentokrát v trochu závodnějším duchu, ale situace se o moc víc než ve čtvrtek nezměnila. Jediné na čem jsme se shodli bylo to, že oproti minulým závodům na tomto úseku, se nebudou chytat žádné velké váhy, ale bude to boj o každou rybičku. Během dne dorazili zbylé týmy a louka na přenocování byla téměř zaplněna. K nám se přidali kluci z Browning týmu. Večer jsme opekli steaky, trošku poseděli, popili a poklábosili. Prostě na pohodu.

Sobota ráno již byla o přípravě živé, domíchání krmení a naložení všech věcí na vozíky, protože vše se muselo vozit na vylosovaná místa ručně. Já měl výhodu, protože moje Dášenka mi pomohla s odnesením a přinesením věcí zpět, takže jsem nemusel dvakrát. Ale všiml jsem si, že někteří šli až třikrát „chudáci“! Losování proběhlo rychle a pořadí losování bylo určeno podle umístění v loňské sezóně. Náš los nebyl nejšťastnější a forhonty nás také minuly. Ale v tomto závodě si asi nikdo moc nevybere. Dali jsme si malého panáčka na „rozproudění krve“, to hlavně kvůli té dlouhé cestě, a jdeme na to!! Závod sám o sobě byl jedno velké trápení a aktivita ryb se vůbec nezměnila. Jediní kdo si to užíval, byli sumci a boleni. A že jich je v tomto úseku Lužnice  požehnaně. Jak jsem začal mít trošku viditelné záběry a vytáhl jsem dvě ryby, nastoupil sumec a měl jsem na hodinu a půl po radosti. Kromě pár míst a forhontu to vypadalo stejně špatně všude. Když už si člověk myslel, že na to přišel, tak byla nepochopitelná pauza, jako kdyby si ty ryby dělali legraci. Po ukončení závodu jsem věděl, že nejsem poslední, ale že to nebude ani nijak dobré. Nakonec z toho bylo za 7, Petr výborně za 3 a Marcel se utrápil za 9. Vzhledem k situaci na řece byly výkyvy v umístění i v ostatních týmech. Naše umístění po sobotním závodě bylo 13. Takže nic moc, ale kromě prvních třech nebyly veliké bodové rozdíly. Určit nějakou taktiku bylo těžké, protože na každém úseku to bylo jiné. Jasné bylo jen to, že ryba do krmení nenajížděla a všichni chytali malá krmítka. Jestli někomu něco fungovalo, tak se podávali zprávy během závodu. Neděle byla o malinko lepší než předchozí den. Po dvou hodinách jsem měl dvě ryby a kolem mě alespoň občas chytali. Začal jsem být těžce v depresi z posledního fleku. Dovršíla to zpráva, že Petr se chytil a má ryby a Marcelovi to sedlo a proti včerejšku táhá celkem pravidelně. Udělal jsem radikální změnu jak v místě, tak v zakrmení. A světe div se, za poslední hodinku a půl jsem nachytal přes tři kila. Škoda, že to nebylo o trochu dřív. Ale nakonec z toho byla pro mě vydřená slušná 6. Emoce u vážení byly opět veliké, protože šlo o gramy. Petr nezklamal a udělal pěknou 5 a Marcel to nádherně dotáhnul na 2. Takže v celkovém součtu to dalo na 9.místo v týmech. Jako každý v závodě si i náš kápo přál trošku lepší umístění, ale nakonec uznal, že po takovém těžkém závodě to na úvod sezóny není špatná startovací pozice. No a mě se podařilo při premiéře v I.lize nebýt poslední a nějaký bodík jsem také ušetřil. Celkově byla atmosféra docela pohodová a také díky počasí jsme si to užili i s našimi polovičkami. Holky se postarali o perfektní servis, takže jsme měli i každý den teplé jídlo. Já jsem si při sobotním závodě spálil totálně kolena, takže jsem se nevešel ani do kalhot.

Jo ta rybařina je prostě dřina….!!   A to tomu spousta lidí nevěří.  :)

Výsledky I.kolo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*