3.kolo – Turýňský rybník, Kladno

Turýňský rybník –  411033 Kačák 4 , Kladno  (2.-3.7.)

 

Toto kolo bylo pro mnoho závodníků „noční můrou“. Již dopředu se vědělo, že se budou všechny věci nosit. A to dokonce i veškeré zázemí, tím myslím bivaky, lednice atd. Domnívám se, že mnoho lidí si myslelo, že to nějak dopadne, ale nedopadlo. Vše se opravdu nosilo nebo vozilo na lodičkách a mohu říci z vlastní zkušenosti, že to bylo opravdu hustý. My jsme zvolili cestu lodičkou, kterou jsme si za 100,- Kč půjčili na dvě cesty. Stanové místo bylo totiž také za přepadem a pokud jste chtěli stavět stan, muselo se nosit. Trať byla vymezena o dalších 150 metrů za tábořištěm.

Věděli jsme, že to bude podobné chytání jako v prvním kole na Krásné, a to o drobné rybě. Takže do výbavy byly zařazeny pikry a lichthky pruty. Rybník je to rozlehlý a trať na volném prostranství vyšla přesně pro celé závodní pole. Drtivá většina úlovků byli cejnci. Kdo dokázal droboť alespoň trochu vyselektovat, tak z toho profitoval při vážení. Krmení jsme míchali na cejna a druhé krmení, kdyby bylo nejhůř, měl každý podle svého uvážení. Tento závod jsme chytali v základní sestavě Petr Kabát, Piotr Piotrzyk a já. V sobotu jsme vylosovali číslo 2. Takže ani dobře, ale ani špatně. Petr šel na A vedle forhontu, já měl sektor B a Piotr C. Již při přípravě na závod se začala zatahovat obloha a doprovázející vítr nevěstil nic dobrého. Deset minut před závodem přešel vítr ve vichr a přihnal se déšť s kroupami. Rozumně byl začátek závodu posunut o půl hodiny, protože jsme měli co dělat udržet deštníky a věci na místě. Když vše přešlo, závod byl zahájen.

Začal jsem na 18 metrech a také jsem to tak celé odchytal. Nebylo třeba měnit vzdálenost, protože ryba mi brala celkem pravidelně. Chtělo to malá krmítka a intenzivní chytání. Nachytal jsem celkem 66 kusů ryb. Přišlo na vážení a já věděl, že jsem sousedy přechytal. Konec mého sektoru chytal také pěkně, ale mých 8850g stačilo na slušnou 5. Petr u forhontu se trápil 5110g a bylo z toho 11 místo. Piotr v sektoru C 5080g, odchytal s přehledem poslední 14 místo. Celkově po prvním dnu 13.místo. Takže vůbec žádná radost, ale zítra se musí pořádně zabojovat.                                                                                  V neděli jsme vylosovali číslo 5. Já sektor A, Piotr B a Petr to měl nejblíž na C. Nic jsem nechtěl po sobotě moc měnit, ale zkusit vyselektovat větší rybu. Bohužel od začátku závodu byl opak pravdou. Malé rybky, které ještě po sobotě hodně špatně braly. Spíše se prosekávaly záběry. Jednoduše jsem na to přišel až hodinu před koncem a podařilo se mi chytit několik pěkných cejnů a skaláků. Takže jsem věděl, že na sousedy Štěpňu a Luboše Kuneše nemám, přesto, že jsem chytil více kusů (71) než včera a budu čekat co ostatní. Nakonec z toho byla 8, za 7350g, takže nic moc, ale alespoň jsem udržel  prostředek sektoru. Balil jsem a říkal si, že to doufám vyšlo mým kolegům a udělali slušné umístění. Piotr na Bčku nepřekvapil 4450g a udělal 13 a Petr na Cčku podržel s 3340g a také s číslovkou 13. Takže po oba dva dny jsme skončili předposlední a v celkovém pořadí jsme klesli také na předposlední příčku. Poslední kolo se bude chytat jako v loňském roce na Labi ve Veletově a tam se opět rozhodne kdo sestoupí do druhé ligy a kdo získá titul.                                                                                                                                                                                                                                                                  KM

Jednotlivci 3.kolo

Týmy 3.kolo