1. kolo- vodní nádrž Krásné, Šumperk

Vodní nádrž Krásné – Šumperk,  471027  Desná 1A      (23.4.- 24.4.)

 

První klání týmů v 1.lize se konalo na 9ha velké vodní nádrži s mediálně „proslavenou“ lokalitou. Před dvaceti pěti lety si mnoho lidí vzpomene na téměř horor v televizních novinách, kdy rybář vylovil mrtvé tělo ženy z vodní nádrže.

Po příjezdu ve čtvrtek v podvečer jsme rozbalili náš tábor a trénink jsme nechali na pátek. Ráno nás uvítal pěkný šedivák a na břehu se již chystali nahazovat dva místní borci. Trať byla totiž uzavřena až od 12hodin. Uvařili jsme kávičku a vyrazili na výzvědy. Po přivítání a půl hodinovém rozhovoru a při čekání na záběr jsem se dozvěděl od staršího pána, že on je ten, kdo vytáhl tu mrtvolu z vody. Ani se nedivím, že se mu po tomto zážitku další rok po setmění moc dobře nechytalo. A dva roky na to, byl znovu přítomen u vylovení sebevraha. Takže nevěřícně prosím pána, jestli se, se mnou nevyfotí, protože rybáře, který vytáhne dvě mrtvoly z vody při normálním chytání, jen tak nepotkáte. A myslím, že už nikdy nepotkám.

Dali jsme si raději ještě jednu kávičku a potom teprve vyrazili k vodě připravit se na trénink. Celé to bylo o drobné rybě a rychlostním chytání. Běžnou rybou byla bělička nebo cejnek od 8cm do 15cm. Ty větší měli kolem 20-25cm. Do sobotního závodu jsme postavili jak cejnové, tak i ploticové krmení.

Při pohledu na vodu, bylo jasné, že se tři sektory do řady nevejdou a bude muset dojít k rozdělení sektorů. Na losování budou jistě protesty. A také to tak po právu dopadlo. Došlo k tomu, že nějaká rada zvolená ze zástupců krajů rozhodla o losování dle závodního řádu. No, ale najednou bylo forhontů jako naseto a jeden sektor rozdělen výpustí. Tak to přeci nebudeme řešit!!! Pořád něco máte!!!  První liga je přeci jenom nejvyšší soutěž v naší republice a když se vydá soutěžní a závodní řád, na který upozorňují při každém přihlášení do jakékoliv soutěže nebo závodu, tak by se podle něj měli řídit i ti, kdo ho posvětili. A to i proto, že  za každé sebemenší porušení řádů, hrozí každému postih. Dle mého názoru byly zbytečné veškeré dohady, protože hlavní problém byl v tom, že tu vodu nikdo před závodem neznal a neviděl a tudíž nemohlo již v prvopočátku dojít k neschválení závodu na této lokalitě a změně revíru !!!!!!!

„Páni“ rozhodli, rozlosovali a šlo se chytat. Průběh závodu popisovat ani snad nebudu. U mě šlapalo vše perfektně do poloviny závodu. Potom mi vyjela štika po rybičce a jako když hodíte něco otráveného do vody a doslova z minuty na minutu byl konec se záběry. Do té doby jsem byl srovnaný přibližně s čelem závodu a měl jsem ve vezírku kolem pěti kilo. Od té doby ať jsem udělal cokoliv, již to nešlo. V druhé půlce jsem chytil jen asi deset ryb a vážil jsem necelých šest kilo. To bohužel stačilo na jedenáctku v sektoru, což bylo samozřejmě pro mě zklamání. Doufal jsem jen, že to vyšlo klukům. Po příchodu do tábora bylo jasné, že je zle. Petr dělal za devět a Piotr dokonce dvanáct. Přemýšlel jsem v čem to mohlo být. Chyby jsem nedělal a tak kromě dravců, kteří mi „pomohli“, to mohlo být jen moc ostré krmení. Ani mi nedocházelo, že jsme vlastně v podhůří a opravdu byl ráno šedivák. Takže zde vládlo ještě velmi chladné počasí. V neděli byla šance na zlepšení a tak to bylo na každém z nás. Já začal opět od začátku chytat ryby, ale drobnější než v sobotu. Ale odchytával jsem je pravidelně. Během závodu přišla sněhová bouřka a několikrát zapršelo. Takže zima a vítr a zima!!

Tentokrát jsem chytal až do konce a podařilo se mi zareagovat na opadnutí frekvence záběrů. Bohužel jsem neměl větší ryby. Za to kolem mě se chytali větší a dokonce soused chytil jediný dva kapříky, kteří se za celý víkend vytáhli. Měl jsem s P. Štětinou nejvíce ryb na kusy, ale váha ukázala přes šest kilogramů a to stačilo na šestku. Petr měl chytání ještě divočejší, protože se s ním utrhnul břeh a sedačka šla s krmením a živou do vody. Nakonec dělal pouze dvanáctku. Třetí člen Piotr bohužel také za dvanáct. Takže po prvním kole jsme těžce nakoupili a budeme mít co dělat, abychom to vychytali ze dna tabulky.

V tomto závodě jsme vyzkoušeli nové vezírky od MS Range a musím jen chválit. Síťka má drobná očka, která jsou pogumovaná a rychle potápivá. Po první zkušenosti vřele doporučuji. Vzhledem k materiálu, to vypadá, že bude mít vezírek také dlouhou životnost.

Doufejme, že po nezdařilém začátku se nám bude dařit v dalších kolech jen vylepšovat naši pozici v tabulce.                                                                                                        K.M.

Výsledky-1.kolo_-1

Výsledky-1.kolo_- týmy