2.kolo a celkové výsledky

Divize SÚS – Labe 19 – Sedlčánky  (2.- 3.9.)

Družstva SÚS                     Jednotlivci SÚS

Konečné pořadí družstva 2017            Konečné pořadí jednotlivci + KP


Divize ÚSMP – Labe 19 – Sedlčánky  (26.- 27.8.)

Družstva SÚMP

Konečné pořadí družstva 2017             Konečné pořadí jednotlivci + KP

Sedlčánky – Divize/KP ÚSMP 26.-27.8.2017

První kolo naší divize ze Sázavy bylo již za námi, a tak nás nyní čekalo 2. kolo, a to v Sedlčánkách . Do Sedlčánek se celý náš tým těšil. Z informací, které jsme se dozvěděli, jsme si slibovali, že se bude chytat více ryb, než tomu bylo na Sázavě. Dominantní rybou , která se bude chytat, by měl být cejn. Což se nám povedlo potvrdit již na několika trénincích, které jsme v této vodě absolvovali. Tomáš v Sedlčánkách již chytal a tak nám poskytl cenné rady ohledně krmení a živé potřebné pro závod. Naše taktika byla jasná.  Vyhnout se chytání malých cejnků a pokusit se odchytávat větší kusy. To znamenalo vyhnout se přidávání většího množství červů do krmení a spíše stříhat hnojáky. Velikost háčků a průměr návazce jsme příliš neřešili. Když ryby  najely, šlo to velmi dobře a nebylo potřeba něco příliš zjemňovat. Cejnům nevadil háček o velikosti 10 – 12. Větší háček i odrazoval menší rybu a na větších háčcích nám cejni lépe seděli a nepadali při zdolávání.

Na závodní trati byl povolený trénink, a  proto jsme se sešli v pátek odpoledne u vody v plné sestavě k poslednímu tréninku před závodem. Počasí nám vyšlo na jedničku a oba dva dny byl deštník potřeba tak k ochraně před sluncem. Naše informace získané z tréninku na této vodě se potvrdily a oba dva dny se chytaly pěkné váhy. Ti nejlepší dokázali nachytat i přes 20 kg ryb. V úlovcích převládal cejnem malý a cejn velký. Ale chytlo se i pár pěkných sumců, kterých je na této vodě dost.

Oba závody jsem odchytal na průběžnou montáž s krouceným vlascem. Krmítkem 30 – 40 g, které drželo ve vzdálenosti 36 m od břehu. Délku návazce jsem zvolil 60 cm o síle 0,125 mm a háček velikosti 12. Nejvíce mi fungovaly dva a ž tři hnojáčci a větší cejny. Celkově se nám závod v Sedlčánkách povedl a skončili jsme na třetím místě. Velmi dobře zachytal náš čtvrtý člen týmu náhradník Pavel. Jelikož to byl náš poslední divizní závod sezóny čekalo nás na konci celkové vyhlášení vítězů. V týmech náš Top Rybařina Feeder Team skočnil na čtvrtém místě. Třetí místo nám uteklo o nejmenší možný rozdíl a to půl bodu. Na třetím místě skončil VIPA TRABUCCO TEAM. Druhé místo obsadil TEAM BLACK BASS a první vyhráli POHODA FISHING „A“. Celkově beru závod v Sedlčankách jako velmi povedený. Ryb nachytal každý dost. Jen někdo více a někdo méně. V jednotlivcích skončil náš člen Tomáš na skvělém třetím místě. Tomáš obě kola, jak na Sázavě i tady v Sedlčánkách, zachytal moc pěkně. Nyní nás čeká ještě pár nebodovaných závodů,  na které pojedeme. Snad příští rok se opět sejdeme na divizi a pokusíme se zlepšit naše výsledky. Naši první sezónu hodnotím jako velmi úspěšnou a těším se s klukama na další spolupráci. A nakonec bych chtěl ještě poděkovat našim manželkám za jejich trpělivost a podporu bez které by nám to tak pěkně nešlo.

                                                                     Za Top Rybařina Feeder Team Jan Vacek