2018

Kamarádi, přátelé, blíží se opět konec roku a tak mám tu milou čest, Vás pozvat na pokec, letos již tradiční Ligy výjimečných 2018.

Propozice – Liga Výjimečných 2018


 

Je tu měsíc listopad, a to znamená, že je další rok téměř za námi. Za měsíc jsou Vánoce a tak je nejvyšší čas, rozloučit se s uplynulou rybářskou sezónou. Venku to sice jako listopad nevypadá, protože jsou denní teploty stále přes 10 stupňů, tak alespoň nemusíme naplno topit. Letní restaurace Chárovna je v rekonstrukci a tak to mám s přípravou o dost složitější. Ale nakonec to zvládám a všichni snad budou spokojeni.

Říká se, že jací jsou lidé, taková je zábava a proto očekávám, že to bude super a užijeme si to. Sraz byl kolem páté a letos se to hodně „couralo“. Všichni účastníci se sjížděli jak „švábi na pivo“ J . Zahájení Ligy Výjimečných se tedy malinko protáhlo, ale vzhledem k tomu, že nikdo nikam nepospíchal, tak to tolik nevadilo. Proběhla líbačka, panáček a už, už se losovalo. Ani letošní ročník nebyl výjimkou a svedl k sobě zajímavé dvojice, které si to posléze rozdávali v zápasech u šipkových terčů. Objevili se ve startovním poli nové tváře, jako například Rosťa si přivezl přítelkyni Janu a Venda také Bohunku. A rázem jsme měli o dvě „čarodějky „ na víc!  V sobotu nechytali čarodějky a další nováček Vacek Honza, který musel do práce. Začali jsme nosit na stůl, aby nebyl nikdo při turnaji hladový! Mohu říci, že letos probíhal šipkový turnaj fer play a nikdo se kupodivu nepokoušel šipky do terče nosit, pouze se projevovali při hře verbální projevy, kterým se prostě nedalo vyhnout. Boje byly místy urputné a doslova rozhodovala každá hozená šipka. Nakonec, ale všichni stejně skončili u baru, a tak to má být. Užili jsme si spousty srandy. Dle výsledků z předešlých ročníků, byl na favorita v šipkách, pasován náš Kája Karel. Ten si plnými doušky užíval zábavy a kamarádů, že byl nakonec rád, že ho podržel letošní parťák Martin (já) a nakonec jsme se proházeli až do finále. Zde jsme se potkali s druhou „nabušenou“ dvojicí Lúďa a Radek. Celý turnaj se podařilo dohrát až do konce a poslední jedinci odcházeli hodně po půlnoci. Pro mě to bylo opět stejné jako v předešlých ročnících a 2-3 hodinky na spaní mi prostě musí stačit. Ráno se kupodivu nikdo nezdržel a všichni byli včas na snídani. Víťa -Šulda opět obvyklým způsobem posnídal svoji oblíbenou Tulamore a tak jsme se mohli přiobléci a vyrazit k vodě.

Během roku při teplotách, které panovaly, šla voda na písníku o 70cm dolů. Takže jsme vlastně seděli na písčitých plážičkách, kde jsme v loni chytali běličky. Očekával jsem větší náchyty ryb, než v prvních dvou ročnících, kdy byla voda těsně před zámrzem. V letošním teplém roce by mohla ryba ještě kousat a navíc po vysazení z výlovů. Opak byl opět pravdou a v prvním poločase se chytlo jen pět rybek 710g. Polední občerstvení od Dášenky a Martina přišlo vhod. Připadalo mi, jako by se všichni ještě zbavovali v prvním kole výparů z předešlého večera??! Tedy kromě některých jedinců, kteří měli i u vody s sebou „posilovače“. Ve druhém kole už to byla jiná. Alespoň někdo začal chytat (tedy hlavně Lúďa a Čápik) a celkem se nalovilo přes 10 kilogramů. Ve druhém kole nás předčasně opustil Víťa, který se rozhodl, že ryba je ve větší vzdálenosti a vzal nahazování s rozběhem!!!! Zaplať pán bůh, zabrzdil těsně před hranou, kde to padá do dvou metrů JJJ!!! Ale protože byl po kolena promočený, tak se do něj dala taková zima, že musel na pokoj.

Vyhlašování již probíhalo v teplíčku na základně. Nejdříve, ale rychle převléknout a vydat večeře. Dášenka upekla roládu, takže jsme ještě servírovali zákusek. Letos jsme dostali od Kefasáků dáreček v podobě triček a náš pes Sagar šátek s logem Ligy Výjimečných, za což jim opětovně děkujeme. Ceny jsme již předávali v nových tričkách. Jak jsem psal výše, zábavu dělají lidé sami a ta letošní se opět velmi vydařila!!!  Kominík udělal v sobotu svoji figuru mrtvé ryby a šel si večer na chvilku odpočinout. Samozřejmě po půlnoci kopnul do vrtule a odjel domů. My jsme poseděli asi do půl jedné.

V neděli jsme všichni v pohodě posnídali a pomalu se loučili. Milan s Lenkou si nechtěli nechat ujít chytání na Cidlině, a tak jsme s Luďkem jeli s nimi. Oproti písáku nádherná rybačka. A tak alespoň taková pěkná tečka za skvělým víkendem.

Poděkování patří všem zúčastněným , rybářství Chlumec nad Cidlinou a.s.,  Martinovi a Jitce a Dášence. No a třeba si to zopákneme příští rok na čtvrtém ročníku ?!!!          MK.

Výsledková listina šipky 2018           Výsledková listina ryby 2018                                                                   Výsledková listina dvojboj 2018

Předem se omlouvám za kvalitu fotek, ale odešel foťák !!

Celkové vyhlášení výsledků !!!