2017

Vzhledem k úspěšnému zakončení loňského roku Ligou Výjimečných, jsem se rozhodl uspořádat letos pokračování a navázat tak na skvělou akci se svými kamarády.                JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI NA LIGU VÝJIMEČNÝCH 2./ 2017

Propozice – Liga Výjimečných 2017 

Po loňské úspěšné akci na ukončení sezóny se tato sešlost konala začátkem listopadu jako 2.ročník. Počasí nám oproti loňskému roku přálo a celý závod proběhl bez deště a mrazu. Zato s časem na přípravu jsem na tom byl velmi špatně a nepodařilo se mi vysekat místa na písníku C. Vyšli mi vstříc z Rybářství Chlumec n/C. a.s. a nechali nás chytat na největším písníku A, který má dnes již přes 110 hektarů.

Sraz byl na „základně“ v letní restauraci Chárovna. Všichni přijeli na čas a tak jsem měl plné ruce práce, abych vše stačil dodělat. No, a co čert nechtěl, vypnuli nám v sedm ráno elektřinu a zapnuli kolem jedné. Naštěstí se vše zdařilo a když se účřastníci ubytovali, mohl jsem je oficiálně přivítat. Po přivítání následovalo losování šipkového turnaje, kde se opět objevili velmi zajímavé dvojice. Nejvíce spokojený byl snad letos poprvé s losem Honza Prepsl, protože mu los přidělil ligového závodníka Karla Káju Kominíka a již nepochyboval, že o vítězi je rozhodnuto. Abychom se nezdržovali ranním losováním, tak jsme si zároveň vylosovali místa na sobotní rybařinu.

Po losování se již objevili mnohé hladovějící oči a tak jsme se dali do servírování rautového stolu. Hlad byl opravdu veliký a připravené dobroty velmi rychle mizeli ze stolu. Nebo, že by jim to opravdu chutnalo??  :) :)

Jelikož bylo 18 hráčů, tudíž 9 dvojic hrál se klasický herní pavouk. Výkony byly místy až famózní a někdo by tam nejraději odnesl tu šipku třeba i v zubech. Ale vše probíhalo v rámci ferplay a postupně jsme se dostávali až k těm nejvyšším příčkám. V průběhu závodu došlo k překvapivé prohře Honzi a Káji a byli posláni nalevo. Nic to ale nezměnilo na výsledku, protože se vrátili do finále z levé strany a potom po velmi napínavém a těsném výsledku přeci jenom zvítězili.( a bylo to i slyšet). Časově jsme to zvládli také velmi dobře a kolem půl noci bylo dohráno.

Samozřejmě se musela ještě probrat taktika některých dvojic a hlavně smolné konce při zavírání číslem na celkovou výhru. Diskutovalo se z vesela až do půl druhé a postupně šli všichni na kutě. Letos jediný kdo se nechtěl smířit s postelí a velmi si mě pro tuto pokročilou hodinu oblíbil, byl náš Ríša P. Podařilo se mi ho uklidit do auta až po několika pokusech ve čtyři hodiny ráno. A v sedm jsou snídaně…tak to se vyspím jako loni!!! Ráno byli všichni čilí a na snídani přišli na čas. Tedy až na jednoho……., který prostě nevstal. Ani Vendovi Kabourkovi se Ríšu nepodařilo probudit. Rychle převléknout do teplého a hromadný odjezd na rybník. Trať jsme napíchli již večer, tak jsme se nijak nemuseli zdržovat. Chytalo se dvakrát tři hodinky. Na úkor zlepšení počasí šel naopak razantně dolů tlak vzduchu. A to je pro rybu to nejhorší. Tedy alespoň z našeho pohledu rybářů, protože prostě neberou. Nyní je období výlovů a tak i sem byli dosazeni kapři a amuři, přesto, že jich tu je samo o sobě velké množství. Bohužel za celý závod se nepodařilo nikomu vytáhnout větší rybu. Od místních jsme měli zprávy, že záběry jsou jen v noci. Takže slušné umístění v sektoru bylo pro toho, komu se podařilo vytáhnout alespoň nějakou běličku nebo cejnka. A věřte nebo ne, nejvíce se dařilo opět Kájovi K.. Candátkové mu na mělčinu vyhnali běličky a jemu se podařilo jich několik odlapit. Takže v Ačku dělal jedničku Karel K., dvojku moje maličkost Martin K., a třetí místo Pavel Sičák. V béčku do poslední chvíle vedl Honza Prepsl s cejnem, ale před koncem mu jedničku vzal Luděk Leibl, a třetí místo Milan medvěd Kefas. Samozřejmě o polední pauze nechyběl servis ze strany Dášenky a Martina a servírovala se masová směs a jemný groček na zahřátí.

Po závodě si všichni uklidili místa a vrátili se zpět na základnu. Počítání výsledků jsem odložil, protože jsem se převlékl a hurá do kuchyně na přípravu večeře. Všichni dostali pečenou kachnu se zelím a houskovým knedlíkem. Domnívám se, že to všem přišlo v hod, protože na talířích pro prasátko nezbylo skoro vůbec nic. A teď hurá na spočítání výsledků. Jednoho panáčka na srovnání tlaku a jdeme na celkové vyhlášení Ligy výjimečných 2.

Jak jsem již předeslal, tak v šipkách vyhráli Kája s Honzou, druzí Šulda a Milan medvěd, třetí příčka Pavel S. a Radek L. V rybách to nebylo jinak a zvítězil Kája, druhý Luděk Leibl, třetí Honza P. No a celkovým vítězem druhého ročníku se nestal nikdo jiný než Kája Staněk Kominík. No a jak by ne…….on měl totiž svátek!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Tak si budu muset asi pro příště rozmyslet termín konání a nejdříve se podívat, kdo má ten víkend svátek, abychom věděli kdo zvítězí :) :) .

Po vyhlášení probíhala volná zábava a bylo stále co probírat. Poslední a nejvíc odkecaní odcházeli po půlnoci Ondra s Lúďou. Kominík si šel po vyhlášení odpočinout, ale již se nevrátil. Někdy k ránu se sbalil a odjel domů a nechal za sebou jen pozdravy. Čápik s Janinou také pospíchali a odjížděli těsně před snídani. Na snídani jinak dorazili všichni a podávala se gulášovka. Postupně se jednotlivě loučili a odjížděli k domovu. Kefasáci Milan s Lenkou si to chtěli užít až do konce, a tak jsme vyrazili na Cidlinu, na takzvanou dolovnou. Chtěl jsem aby si pěkně zachytali, ale říčka byla o třičtvrtě metru výš, tak uvidíme. Cidlina v těchto místech dokáže rybáře mile překvapit téměř každou návštěvou. A jsem za ně rád, protože jsem musel odjet uklízet restauraci, že Cidlina nezklamala i při tomto průtoku. Zachytali luxusně a druhová různorodost místní osádky je neuvěřitelná.

Závěrem bych chtěl všem zúčastněným opět poděkovat za skvělou atmosféru, kterou sami vytvářeli. Dále pak Rybářství Chlumec nad Cidlinou a.s. za zapůjčení vody a v neposlední řadě Dášence a Martinovi za obsluhu Ligy Výjimečných, protože sám bych to nedal.                                                                                                                                                                                                                                                              MK

Výsledková listina Šipky 2017              Výsledková listina ryby 2017                          Výsledková listina Dvojboj 2017