Veteran cup – MČR veteránů

X. Veterán CUP – memoriál Josefa Konopáska –  MČR veteránů

Labe 28 – 451031  Pardubice      ( 4.-5.8.)

 

V letošním roce jsem se zúčastnil po druhé na MČR veteránů. Je to spojený závod plavané a feederu pro starší ročníky. Já startuji ve skupině tzv. „juniorů“, tedy věk 50+.

Je to velmi pohodový víkend na pěkném úseku řeky Labe. Znovu byl závod velmi dobře připraven a to včetně zázemí s občerstvením. Rodině Konopásků náležitě patří díky za celou organizaci. Letošní ročník byl ve znamení obrovských veder. Teploty atakovaly hranici 35 stupňů ve stínu. K tomu všemu mělo startovní pole „mladíků“ vydržet na přímém slunci pět hodin v kuse!! V pátek po příjezdu jsem si neodpustil poznámku, jestli mají také objednanou záchranku, protože o víkendu zde bude nejmladší závodník s věkem 50 let a výš ?!:):):)  Ale mohu říct, že nic z toho nebylo potřeba a všichni se s tím neskutečným horkem se ctí vypořádali. Navíc Pepa K. nenechal nic náhodě a během závodu rozvážel vodu v petkách a upozorňoval na pitný režim.

Po pátečním tréninku bylo o taktice a krmení rozhodnuto. Kategorie byly letos jasně vytýčeny a rozděleny jak pro plavanou, tak pro feeder na 50+ a 60+. Tím pádem byly čtyři sektory a každý závodil ve své skupině. Obzvláště v sobotu bylo hned po začátku jasné, že to o moc velkých vahách nebude. Já jsem se soustředil na velkou rybu a věřil, že cejni těch větších velikostí dorazí. Los mi určil místo C2. V první hodině a půl mě lehce přichytávali Roman Srb a Jirka Vitásek, ale stačil jsem odchytávat ryby a držet se v závěsu. V druhé polovině závodu jsem začal tahat těžší ryby a klukům to začalo „uvadat“. Posledních 45 minut jsem tahal rybu v podstatě na hod. Takže po zvážení z toho byla 1 v sektoru a pěkné vykročení za obhajobou titulu. Párty stan se pomalu naplnil a večerní zábava nezklamala. Losování tomboly počínaje a zpěvem ještě v pozdních ranních hodinách konče.  

Nedělní los mě poslal na C4 po Romanovi a na moje místo šel Petr Poskočil. Hned jsem věděl, že to bude těžké, protože Petr není žádné ořezávátko (vždyť také úspěšně chytá 1.ligu). Také hned na první nához tahal cejna. Ryby se na tom místě po sobotě motaly. No nic, začal jsem poctivě a frekvenčně, ale opět to trvalo, než jsem cejny dostal na své místo. Celou první hodinu závodu pršelo a ryba brala téměř všude. Po dešti opět začalo pálit sluníčko a jako kdyby ryby nebyly. Asi hodinku a půl před koncem se mi to opět rozjelo. Svojí zbrklostí jsem přišel o dva velké cejny a dva zřejmě kapři se semnou vůbec „nebavili“! Byl ukončen závod a já myslel, že mě Petr pěkně přechytal. Nakonec se ukázalo, že to bylo jen o jednoho velkého cejna. Ale i tak mi dvojka stačila na vítězství. Stačilo to na vítězství ve své kategorii a také na celkové vítězství. Vyhlašování probíhalo ve všech kategoriích a mezi cenami opět nechyběl klasický pardubický perník.

Tomuto X.ročníku není opět co vytknou. Díky patří Milanovi ze stánku, který neúnavně točil, všem zúčastněným a samozřejmě všem Konopáskům !!!

Výsledky dle kategorií                             Celkové pořadí