Krajský přebor Severních Čech

Labe 8 – 441024  Lovosice      ( 19.5.)

O tomto víkendu se chytaly všechny divize, které jsou spojeny s Krajským přeborem, do kterého se může přihlásit každý závodník příslušného kraje. Z mého pohledu je to velmi dobrý nápad, protože divizní závodníci mají v témže závodu samostatné hodnocení pro svoji ligu, ale zároveň jsou v závodě spolu se závodníky, kteří chytají i naši nejvyšší soutěž. Což by mělo být pro ně velkým přínosem. Na druhou stranu si všichni změří síly a protože nejde o bodovaný závod (tedy do celostátního žebříčku), mnohdy se dají na těchto závodech s úspěchem vyzkoušet i nové věci.

Já jsem příslušný středočeskému kraji, takže divize + KP se konala na Labi v Neratovicích. Bohužel jsem měl doma v neděli povinnosti, tak jsem se nemohl zúčastnit. Ale dostal jsem informaci, že Zdenda Novák pořádá tentýž závod , ale s tím rozdílem, že se může přihlásit kdokoliv a s tím, že se budou obě kola chytat v jeden den a to v sobotu. Domluvil jsem se s kamarádem Luďkem Leiblem, který je místní, a vyrazil již v pátek, protože sraz byl v sobotu již v 6.00 hodin. Mám to tam 140 km a musel bych vstávat ve 2 hodiny ráno, takže bylo rozumnější přespat na místě. V areálu místní organizace je také občerstvení a bylo příjemné posedět s kamarády ve vzdáleném kraji, navíc když se nás tam sešlo více. Zdeněk dokonce zařídil, že jsme mohli přespat v jejich klubovně, takže „luxus“ !

Ráno se do závodu zaregistrovalo 17 závodníků a šlo se k losování. Tři sektory a můj los na první kolo A4. Voda v těchto místech dost teče a obvykle se zde chytají krmítka 100g a výš. Ale tentokrát není voda, takže stačí 60-70g krmítka a navíc kvete topol. Rybě se samozřejmě vůbec nechce. Tak uvidíme. Vedle mě sedí Jarda Peterka, takže to bude boj. A vůbec, celé startovní pole nebylo lehké. Dalo to práci, přemluvit rybu k záběru, ale když, tak to byly nádherné kusy. Konec prvního kola a váha ukázala necelých 6,5 kg a byla z toho jednička. Měl jsem o něco větší ryby než Jarda. O přestávce pro nás bylo připraveno občerstvení v podobě klobásy, hamburgeru nebo smažáka. Vše v režii Zdendy. Po občerstvení následovalo losování druhého kola. Los mi určil A3, takže stěhuji jen o jedno místo a to je moc fajn. Ale na forhont jde Ondra Hájek a Jarda také zůstává v Ačku. Ve druhém kole to na Ačku bylo opravdu jen o několika záběrech a ten kdo neproměnil (jako Luděk, který neproměnil čtyři záběry za poslední půl hodinu), byl hodně zklamaný. Konec byl zde a sním i váha. Výsledky byly velmi těsné.  Ondra vyhrál o 50 gramů a já bral dvojku. Takže součet 1+2, ale s tímto součtem jsme byli tři. Nakonec to pro mě dopadlo dobře a na CIPS jsem bral 3.místo. Ondra v celkovém součtu o 40 gramů byl čtvrtý. Tak to mám určitě u něho schované J J J !!!!

Poděkování patří Zdeňkovi Novákovi za zdánlivě malý závod, ale velmi příjemný a povedený.