Feeder maraton dvojic

Feeder Maratón dvojic – Labe 18 – 411050 Brandýs nad labem      ( 26.- 28.10.)

Poslední závod letošní závodní sezóny byl uspořádán na řece Labi v Brandýse nad Labem, nad dálničním mostem. Z mého pohledu nádherná trať s parádním zázemím. Závod byl vypsán pro dvojice. Trval 20 hodin čistého chytání, když každé 4 hodiny byla hodinová přestávka na vážení úlovků, aby nedocházelo k újmě na zdraví ryb. Od 22.00 hodin do 07.00 hodin byla pauza na zábavu nebo případnou přípravu na další den a spánek. V tomto případě  lze potvrdit, že i dle názvu, šlo o maratón. Velké obavy přicházely týden před konáním závodu, protože se samozřejmě ochlazovalo a celkově se kazilo počasí. Naštěstí jak v pátek, tak i v sobotu, se vše obešlo bez větších poryvů. Za to v neděli kolem druhé ranní hodiny začalo pršet, foukal vítr a ochladilo se na 4 stupně. Všichni byli ale stateční a celé startovní pole začalo přesně v sedm hodin chytat.

V pátek po příjezdu jsme vyhlíželi každé auto, protože jsme ani nevěděli, kdo je přihlášen do závodu. Nakonec dorazilo 24 závodníků, respektive 12 dvojic. Sektory po 25 metrech byly již připraveny a tak po krátkém připomenutí soutěžního řádu se šlo k losování. Já jsem chytal s Petrem Kabátem a ten si přál horní místa č.10-12. Losoval jsem já, takže jsem samozřejmě vytáhnul pravý opak č.3. Ale myslím, že tady se dá nachytat slušně snad z každého místa. Rozbalíme tábor a od 18 hodin je první část. Začátek byl pomalý a spíše drobnější ryba. Chytali se jen skaláci a podoustve. Ve 22 hodin máme naváženo necelých 11kg a myslel jsem si, že to bude hodně špatné. Ale první v pořadí vážil 13 kg takže jsme v závěsu. Večer se samozřejmě musíme všichni pořádně „pozdravit“, až jsem se z toho dostal do spacáku kolem druhé ranní. V pět jsem byl jak „rybička“ (no možná omámená rybička z Chvaletické elektrárny), ale Petr již servíruje snídani. Průběh dne byl trošíčku jak na „houpačce. Já jsem se  ještě odpoledne chvíli „družil“ a Petrovi bylo zase na poslední čtyřhodinovku dost špatně. Přesto jsme s váhami drželi kontakt s vedoucími týmy. Alespoň tedy podle zpráv od ostatních, protože ředitel závodu Pavel Sičák, byl jako tajemný hrad v Karpatech a celkové součty nesděloval.

Byl jsem rád, že sobota  došla v pořádku do svého zdárného konce a já si to užíval. Bohužel přišla, jak jsem již shora zmiňoval, nedělní zima a déšť s větrem. Petr nechtěl ani vylézt ven, ale nakonec jsem mu to politicky vysvětlil, a šli jsme naplno do toho!! Tentokrát jsme se domlouvali a podařilo se nám celkem selektovat vetší rybu a hlavně ji průběžně stále držet na lovném místě. V poledne byl konec celého závodu a byli jsme spokojeni s dnešní vahou přes 22 kg. Nyní balení věcí a čekání na celkové součty vah.

Dvanáct týmů nalovilo něco přes 700 kilogramů ryb. Z toho první tři týmy vážili úctyhodných necelých 300 kilogramů. První 95 kg, druhý jen o 600 gramů méně a my jsme skončili na pěkném třetím místě s vahou 89 kilogramů. Takže nám na prvního chybělo jen 6 kg. Ale, za sebe mohu říct, že jsem si to užil a celkově to byl povedený závod. Děkuji spolubojovníkům a také pořadatelům za zase trošíčku jiný závod.

                                                                                                                                      MK.