5.ročník Cejnobraní Zebco Europe

5.ročník – Velký Přelov – Černožice u Jaroměře      ( 21.10.)

V tomto roce se na Velký Přelov do Černožic u Jaroměře vracíme po druhé, protože je zde další kolo nazvané Cejnobraní. Jarní kolo bylo pro mne velmi úspěšné, protože jsem odjížděl jako celkový vítěz. Tak uvidíme jak se bude dařit na podzim.

Tentokrát jsme dorazili již v pátek s tím, že jsem doufal, že si Dášenka vytáhne nějakého z místních velkých kaprů. Nebyli jsme sami a navečer dorazilo ještě šest lidí. Raději hned řeknu, že rybám se moc nechtělo a kapři nežrali vůbec. Bylo nahozeno dvanáct prutů a vytáhnul se jediný „zoufalec“. Byl jsem rád, že se alespoň trošíčku umoudřilo počasí a chvilkami vylezlo sluníčko. Dášenka si tak alespoň mohla hrát s cejny. Vůbec jsem z toho nebyl nijak moudrý, protože ani u cejnů nebyla aktivita veliká.

Večer jsme oba dny zakončili táborákem samozřejmě jsme se museli vnitřně zahřívat !!!!!, protože v noci bylo již dost zima. Nedělní los mě poslal na konec tratě na C13. Moje nejhorší číslo! Co na plat?!, nic, tak si hned na to tahám místo pro druhé kolo, C5. Nebudu muset věci při stěhování tahat tak daleko. Bylo napíchaných šedesát míst a mezery mezi závodníky byly 5 metrů. Takže nalosovat A1 a potom třeba C20, tak máte co dělat, aby jste to vše přenosili. Místní vodu znám, tak jen naměřím vzdálenost a čekám na základní krmení. Cejnům nepomohlo ani klubající se sluníčko a chytalo se oproti předešlým ročníkům méně kusů. Já jsem neměl za celý poločas ani jednoho místního „domorodce“, tím myslím velikostně od 1,5kg výš. Nachytal jsem větší množství než moji sousedi, ale menší kusy. Přišlo na vážení a kupodivu mi váha těsně přes deset kilogramů stačila na jedničku v sektoru. Takže velká paráda. Věci stěhuji v klidu, protože to mám cca 50 metrů a stačím si ještě dojít pro něco k pití. V druhém poločase sedím po rybáři, který moc nekrmil a tak si budu muset vytvořit nové místo sám. Po mě na C13 jde kamarád s feederu Petr Kabát a ten ví co tam má dělat.  Cejni najeli téměř okamžitě, ale bohužel zase stejná velikost. Udržel jsem tempo po celou dobu závodu a také v druhém poločase jsem se dostal k váze deseti kilogramů. Bohužel pro mě, Petr na tom mém místě vážil jedenáct kilogramů. Takže jsem byl na druhém místě a se součtem 1+2 to bylo také celkové parádní druhé místo. Z Přelova odjíždíme unaveni, ale spokojeni samozřejmě s úspěchem, ale také s příjemnou atmosférou, která panovala po celý víkend.

                                                                                                                                MK.