4. ročník Cejnobraní Zebco Europe

4.ročník         8.4.2018

 

V letošním jarním závodě nás mělo čekat podle předpovědi počasí, slunečné a jasné nebe. Teploty na neděli předpovídaly až 21 stupňů. Ještě před čtrnácti dny bylo pod nulou a již si bereme s sebou trička s krátkým rukávem. No uvidíme?.

Přijeli jsme jako obvykle v sobotu kolem oběda. Ubytovali jsme se a já namíchal cejnové krmení. Již podle názvu je jasné, že bodovanou rybou je pouze cejn. Dášenka dostala jeden proutek a já jsem zkoušel trénovat asi tak hodinku. Bylo opravdu teplo a ryba šla do sloupce, což pro zítřejší závod vůbec nebude dobré. Záběrů bylo málo a v dlouhých intervalech. Dášenka ještě zatím nechytá moc přesně, ale přesto dostávala záběry a bavila se s menšími cejnky.

Pavel mě poprosil, abych mu pomohl s tratí, tak jdeme vyměřovat. Trať je připravena pro 60 závodníků a se slušnými rozestupy přes 4 metry. Chytání jsem již vzdal a převázal jsem si pruty na závod. Raději jsem si vzal i matchku s odhozem, kdyby byl problém s oteplením. Na závod jsem měl připravené moje nejoblíbenější tři pikry. Mezitím dorazili kamarádi Luděk L., Petr Čápik s přítelkyní a Kominickej…! Začalo se stmívat a byl pravý čas vyrazit za přípravou do místní restaurace. Můj plán byl jasně stanovený, dle minulého ročníku, že míň je někdy víc ! V loni jsem protrpěl celé první kolo a to už se nesmí opakovat! Nálada byla dobrá, kořalky také proběhlo několik, ale zvládli jsme to v pohodě a kolem jedné ulehli. Budíček byl na pátou hodinu. Dodělat krmení, připravit živou, naložit věci, kávička cigárko a hurá na losování. Lúďovi se moc z pelechu nechtělo, ale dokázal to ??!!!!

Los mi určil nejprve prostřední sektor B9 a druhé kolo poslední sektor C10. V každém sektoru bylo 20 závodníků. Takže jak je u mě již zvykem, losovací ruku opravdu nemám. Na místě jsem včas, takže si vše pěkně stačím připravit. Začátek závodu byl rozpačitý, protože se chytalo celkem málo a menší ryby. Navíc záběry byly buď velmi opatrné, nebo naopak rasantní a trefovat to bylo celkem složité. Zjemnil jsem a upravil návazec a snažil se trefovat každý záběr. Měl jsem zaklipováno za ostatními, takže mi trvalo podstatně déle,  vytáhnout rybu na břeh. Ale spoléhal jsem na to, že mi najede větší ryba. Bohužel jsem dva velké cejny ztratil u břehu a jednoho mi dokonce vzala při tahání štika. Měl jsem velkou frekvenci, ale věděl jsem, že díky té ztrátě tří cejnů (tj. cca 3kg), to bude na konci velmi těsné. Nakonec jsem měl pravdu a jedničku jsem udělal jen o 20 gramů. Na druhé kolo se musím polepšit. Zde jsem chytal o něco málo blíže, ale s daleko větší přesností při záseku. Ztratil jsem jen jednoho cejna a odchytával i větší kusy. Na konci závodu jsem věděl, že na tom budu hodně dobře. Po vážení jsem dělal jedničku s náskokem 5 kg před druhým. Během závodu foukal vítr a chvilkami to vypadalo, že bude i bouřka. Takže jsem odhoz ani nevybalil, protože nebylo potřeba. Cestou k autu jsem dostával zprávy, že jsem jako jediný potvrdil jedničku, takže to bude celkové vítězství. Se součtem 1+1 bylo i s největší váhou závodu. Dášenka již měla vše zabalené, tak zbývalo to nejhorší, odnosit vše do auta.

Záhy na to se konalo v restauraci vyhlášení. Večer jsem dostal od správce rybníka Oťase malého panáka s tím, že když vyhraji, tak poručím velkého. Dodržuji slib, připíjím si s nimi s kávou na vítězství a pomaličku se loučíme. V autě se vezou tři pohárky, takže velká spokojenost!!!

Výsledky Cejnobraní 2018

VYHLÁŠENÍ

 

ZÁVODNÍ TRAŤ