Veterán Cup- memoriál Josefa Konopáska

IX. ročník VETERÁN CUP – memoriál Josefa Konopáska

Labe, Pardubice ( Rosice nad Labem)  5.8.- 6.8.

propozice Pardubice

Čas nelze zastavit a stárnutí člověka také bohužel ne. V letošním roce jsem dovršil „plnoletosti“ a poprvé jsem se zúčastnil závodu veteránů pavačka versus feeder.

Závod se dle tradice a podnázvu konal v Pardubicích na Labi. Je to závod pohodový a vše probíhá v přátelském duchu. Ale na startovním poli je spousta jmen aktivních ligových závodníků z obou disciplín. Takže pokud jsem chtěl uspět, musel jsem poctivě dodržet i celkovou přípravu a nic nepodceňovat. Losování probíhalo společně do čtyř sektorů po 12-13 závodnících. Moje taktika spočívala v tom, dostat se na větší rybu a eliminovat menší cejnky a bílou rybu. Soutěžit s plavačkářem, který drží v ruce bič, by nemělo smysl. Celkové úlovky se vážily a tak mojí hlavní rybou byl cejn velký neboli „mrmlák“. Namíchal jsem vyloženě cejna a čekal co mi přidělí los. Téměř jako vždy moc štěstíčka nebylo, ale A5 je lepší než-li např. A12. V A sektoru jsem měl Romana Srba a Petra Poskočila z 1.ligy, který si ještě ke všemu losnul forhont A1. Ale také zde byli ligoví plavačkáři. Po zakrmení přišli dvě menší ryby a já si řekl, že tak by to tedy nešlo. Vedle mě lítaly koule jako v „Sarajevu“, ale Labe zaplať pánbůh pohltilo vše co tam padlo. Plavačka začala chytat téměř okamžitě na biče nebo děličky. Já jsem čekal asi 20 minut na pořádný záběr a to byl signál, že cejni začali najíždět.Potom se mi celkem dařilo je udržet v krmném místě. Odchytával jsem ryby celkem pravidelně celé dvě a půl hodiny. Měl jsem nějaké zprávy od mého „břehaře“ Richarda Konopáska, že forhont chytá téměř na hod a jinak ostatní jen sporadicky. Klakson Pepy Konopáska ukončil první, sobotní kolo. Protože jsem seděl na A5, tak byla váha zanedlouho u mě. Petr už mi hlásil, že vážil 7,5kg a již jsem věděl, že mám víc. Váhu měli do 15kg a podle toho jak jsem to nesl, tak říkám, raději nějaké kusy odeberte!! Nakonec dali do koše vše a samozřejmě strhli váhu. Mě do výsledkové listiny napsali 14.850g a čekalo se na druhou váhu. V té chvíli to bylo jedno, protože druhá největší váha toho dne bylo 9 kg.

Celý víkend byl postavený párty stan se sezením o občerstvením, takže bylo kde posedět a poklábosit. No, vytrvalí jedinci klábosili do druhé ranní hodiny….! Ve startovném bylo obsaženo 4x jídlo, takže luxus. Paní Konopásková to připravila velmi dobře.

Do nedělního závodu jsem neměl co měnit a tak jsem jen zopakoval přípravu ze soboty. Los dopadl ještě „lépe“ než v sobotu…C13!!! V sobotu se na tom místě vážilo jen 600g, ale jediná útěcha byla, že v neděli již je ryba rozjetá po celé trati, tak se snad bude chytat všude. Začátek byl znatelně horší než předešlý den a začal jsem odchytávat ryby až po půl hodině. Udělal jsem pár chyb a ztratil pěkné těžké ryby. Asi v půlce jsem byl bez záběru a již jsem si říkal, že mi tam lehli vousáči – sumci, což na Labi není nic nenormálního. Po dvaceti minutách jsem měl velmi jemný záběr a velikou radost mi udělal 2,5 kilový kapr. V neděli již byly u hodně závodníků váhy kolem deseti kilogramů. Měl jsem v sektoru opět Petra P. na C1 a ten chytal velmi dobře. Když se u mě zastavila váha jedničku měl právě Petr a něco přes 13kg. U mě váha skočila znovu přes 14kg a byla z toho druhá 1.

Nakonec jsem byl vítěz ve feederu a také celkový vítěz. Takže velká spokojenost.

Díky patří pořadatelům, rodině Konopáskových a jejich pomocníkům, za kvalitní a pohodový závod a příjemnou atmosféru.                                                                                                                                                                                                                                         MK.

veteran_cup_2017_konecne_vysledky