Rybářství HK – Malšovice

Malšovický kapr          10.6.2017

 

Rybářství Hradec Králové již tradičně pořádá jednou ročně závody na svých rybnících. Místenky si můžete koupit již v předprodeji přímo na rybářství. Kamarád Otta Šprinc mi zakoupil také jeden lístek s tím, že mám volno a tak vyrazím s nimi. Samozřejmě jsme právě ten víkend otvírali letní restauraci. Domů jsem přijel v pátek o půl noci. Nechtělo se mi, ale moje Dášenka mi řekla, ať koukám jet a vyhrát. Než-li jsem si připravil věci a pruty, byly rázem dvě hodiny. Ve tři jsem měl vstávat, tak jsem si jen „klibnul“ u stolu v sedě. Takže nic – moc!!! No… co bych pro ty „ryby“ neudělal??

Měl jsem informaci o tom, že jsou vysazeni kapříci 30 – 40cm a několik těch místních velikánů. Namíchal jsem tedy vyloženě krmení na kapra. Bodování bylo kapr 20 bodů, lín, jeseter, karas, amur 10 bodů a ostatní ryba 1 bod. V Hradci Králové na bezině kávička a před pátou hodinou se již losovalo. Začátek závodu v šest hodin. Zakrmil jsem asi desíti krmítky o tři metry za ostatními. Závod začal slibně a ryba mi reagovala po patnácti minutách až do konce. Jen půl hodinky před koncem poločasu najeli cejni. Bohužel jsem dost ryb ztratil a tři ryby jsem vůbec neudržel. Takže to byli ti domorodci!! Nachytal jsem 19 kaprů a několik cejnů a jesetera 85 cm. Dozvěděl jsem se, že nikdo jiný zřejmě víc nenachytal a tak do druhé půlky jsem šel s tím, že musím chytit alespoň 5-6 kaprů, abych udržel dobré umístění. Nakonec jsem jich chytil 7 a asi 25 cejnů. Nezbývalo, než sbalit věci a čekat až se spočítají výsledky.

Nakonec to dopadlo velmi dobře a za mnou druhý měl o sto bodů méně. Ani jsem si nestačil dát nic s udírny a již bylo vyhlášení. Chtěl bych tímto poděkovat sponzorům hlavně Martinovi z Rybářského ráje HK, protože ceny byly celkově luxusní !!!!!!!                                                                                                                                                                        MK.

rybarihk.cz – Výsledky