Memoriál Fr. Hlaváčka – Berounka

Berounka 3 – Beroun 25.4.2015

Do Berouna na Berounku jsme vyrazili již v pátek. Závod byl v sobotu, ale díky vzdálenosti bychom museli vstávat již ve tři ráno. Pátkem i sobotou nás doprovázelo pěkné počasí se sluníčkem. Po příjezdu jsme zabivakovali, dali si něco dobrého do žaludku, připili si na Berounku a šli potrénovat. Byl jsem v tomto úseku poprvé, ale musím říct, že Berounka je příjemná řeka snad všude. Nachytali jsme celkem dost ryb různého druhového zastoupení a dokonce dva kapříci. Takže jsme čekali, co bude dít o závodě. Je to jeden z mála nebodovaných jednodenních závodů, na kterých bylo připravené zázemí, tedy postavené občerstvení s posezením a dokonce vysekaná louka pro bivakování. Večer jsme neváhali a šli ke stánku, kde byla objednána country kapela a točilo se pivčo. Dokonce jsme měli jako kulturní vsuvku, taneční kreaci místního „borce“(viz foto). Škoda, že návštěvnost ze strany závodníků byla v pátek malá. Na druhou stranu jsme šli o to dříve na kutě, protože v pět hodin byl budíček. Já jsem toho stejně moc nenaspal, protože Dášenka si dala tři dvojky bílého vína a do tří hodin do rána to nějak nemohla strávit.. Měli jsme v plánu, že bude také závodit mezi ženami, ale nakonec z toho sešlo. Takže na losování jsme šli s Petrem Kabátem sami.

Na závod přijelo celkem 35 závodníků. Závodní trať byla rozdělena na dva sektory, takže s vylosovaným číslem každý seděl 1.kolo v jednom sektoru a v 2.kole s tím samým číslem ve druhém sektoru. Počasí nám sice přálo, ale ryby jako kdyby spaly. Bylo to o velkém vymýšlení a snaze přimět alespoň ouklej k poctivému záběru. Zřejmě zapracovala změna tlaku a dvakrát zahýbali s vodou. Závod se jinak vydařil a dojeli i zdatní feederaři, takže se snažil každý. Umístění se vyhodnocovalo součtem váhy z obou kol. Nepočítalo se tedy žádné sektorové umístění, ale jen celková váha. Všem nakonec utekl Petr Broumovský, kterému v 2.kole přijela ryba na horní forhont. Součtem vážil přes 6000 g. Druhý v pořadí Kabourek již vážil polovinu váhy Petra a od třetího místa do desátého šlo skutečně o několika gramové rozdíly. Z toho lze poznat, že šlo třeba jen o jednu ouklejku. Naše umístění nebylo také tak špatné, Petr 4.místo a já 8.místo.

Měli jsme v plánu zůstat do neděle, ale byli jsme tak utahaní a navíc se začalo zatahovat, že jsme se rozhodli zabalit věci a jet domů. A ještě, že tak. Při odjezdu začaly padat první kapky deště. Ale celkově to vše bylo na pohodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*