Markovice

Markovice  u Chrudimi 2015

Jednou ročně se konají rybářské závody na rybníku o rozloze 6ha, který spravuje jako „malou vodu“ MO Chrudim. Pořadatelem je R. Konopásek. Rybník má hráz s výpustí a tudíž je průtočný. Největší hloubku naměříte na straně hráze, která potom pozvolna stoupá do mělčiny na straně přítoku, kde je něco málo přes půl metru. Přístup kolem rybníka je v celku dobrý. Parkoviště je ale pod rybníkem, takže nejlépe bude, naložit věci na nějaký vozík nebo kárku.

V letošním roce se týden před závody vysadilo 26q kaprů. Navíc zahájení nové sezóny bylo až po závodech a to vše slibovalo, že si všichni dobře zachytají. Bohužel, opak byl pravdou. Dva dny před závodem se prudce ochladilo a v noci bylo místy i pod nulou. Přes den neustále foukal studený vítr a chvílemi pršelo. Důsledkem toho, byla mělčina marná a celkově ryba nebyla vůbec aktivní. Sešlo se přes 100 rybářů. Domnívám se, že polovina závodníků neměla rybu a první místo bral rybář s deseti kusy, druhý šest ryb a třetí měl chycených pět ryb. Ale jinak je to pro závody pěkná voda.

Výsledky Markovice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*