Nebodované závody a Gulášovky

GULÁŠOVKY anab závody vůbec

V každém z nás je určitě trochu víc nebo méně ale přeci, toho soutěžního ducha. A je to poznat i při běžném pobytu u vody, když přijedou dva nebo tři rybáři a jen ze srandy se špičkují poznámkami jako „ pět dva vedu, dneska ti to natřu, dneska nemáš šanci nebo dneska jsme nachytali víc než ty vedle nás“ atd. A i když je to soutěžení o pivo nebo jen jako, vždy jde o to, kdo -jakoby vyhraje- aniž by si to někdo uvědomoval.

Mnoho z nás už alespoň jednou zkusilo poměřit síly na opravdových závodech pořádaných místními organizacemi nebo jednotlivci na místních vodách a zjednodušeně se jim všeobecně říká „Gulášovky“. Na tyto závody se může přihlásit úplně každý bez rozdílu a nehledě na to, jestli chytá nějakou registrovanou ligu nebo ne. Takže prostě přijedete, zaplatíte startovné, vylosujete si místo a chytáte. V postatě nic složitého?! Pak už je to jen na vás, jestli nachytáte nebo ne :) !!!  V posledních letech se s gulášovkama roztrhl doslova -pytel-. Existuje několik serverů na internetu, kde najdete termínovku závodů na vámi hledanou lokalitu a termín. Tyto závody  jsou ve většině případů vypsané v technice plavaná, feeder, položená. Chytá se většinou dvoukolově (např. 2x 3hodiny) v jeden den. Na konci sezóny je dost rybářů, kteří mají odchytaných třeba i přes dvacet závodů.

Do gulášovek se nezahrnuje skupina kaprařů, kteří mají také možnost jet na velké množství závodů v jedné sezóně, ale ty mají svoje specifické nároky a chytá se jen na položenou. Tyto závody jsou z pochopitelných důvodů vypsané na delší časový úsek a to i několik dnů.

Další samostatnou skupinou závodů jsou ligové závody v jednotlivých kategoriích lovu pořádaných ČRS a MRS. Těchto závodů se může zúčastnit jen registrovaný závodník.

V letošním roce, díky poměrně velkému zájmu rybářů o gulášovky, se chytil dobrého nápadu můj kamarád Vašek Staněk a začal připravovat nové stránky s názvem rybářské žebříčky. V každém sportu od těch , řekl bych laických až po profesionály, se vytvářejí žebříčky úspěšnosti nebo chcete-li výkonnosti. A vzhledem k tomu, že v naší republice neexistuje vůbec nikdo, kdo by se touto myšlenkou (v rámci gulášovek) zabýval, považuji tento nápad za přinejmenším zajímavý. Provizorní zpuštění v této sezóně se setkalo s takovým zájmem, že již dnes chodí na tyto stránky denně přes 150 rybářů, kteří hledají své jméno. Takže pokud to pochopí i pořadatelé gulášovek a budou posílat výsledkové listiny, mohli bychom se v příštích sezónách dozvědět, že je například  v žebříčku z gulášovek několik tisíc rybářů, kteří si rádi občas za závodí aniž by se museli někde registrovat.

Nebylo by třeba od věci, kdyby jste sem klidně psali vaše názory nebo zkušenosti s jednotlivými pořádanými závody.  Vaše názory a příspěvky zveřejním v samostatné rubrice Gulášovky s názvem závodu na který budete psát. Posílejte třeba i zajímavé fotografie ze všech gulášovek, protože právě na nich se kolikrát užije i dost legrace !!!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*