MiČR Mlékojedy

MiČR

Labe 9 – Litoměřice – Mlékojedy   8.- 9.8.

Letošní Mistrovství České republiky se konalo pro zkušené závodníky na známé trati v Mlékojedech u Litoměřic a to na hlavním toku Labe. Letošní léto je samo o sobě rekordně teplé a tak i na tomto závodě bylo extrémní vedro. Lidé nemají chuť se pohybovat ani jíst a to samé se dělo s rybami. Voda byla bez kyslíku a na místech kde se běžně chytají 100g krmítka se používaly krmítka o váze 40-50 gramů. Jediné místo na řece, kde byla také natlačená většina ryb, byl soutok Labe a Ohře. Zde se mísila studená voda z Ohře s Labem a tudíž byla i více okysličená. Na závodním úseku F se podařilo v sobotu zlomit republikový rekord Martinu Štěpničkovi, který zde nachytal za pěti hodinový závod 86.900g. Oproti tomu v sektorech spodních A,B,C,D nebyly výjimkou váhy od 100g do 900g. Na vítězství „stačilo“ třeba v Bčku 1200g. Takže jak extrémní to bylo s počasím tak extrémní byly rozdíly na trati. Ze soboty na neděli přišel vichr, který nepřinesl déšť, ale pomohl upravit tlak vzduchu. Ryba se trošku pohnula a v neděli se chytlo více i v ostatních sektorech. Já jsem byl bohužel ještě k tomu na antibiotikách, takže v neděli jsem již měl co dělat, abych se udržel na nohách. V těchto vedrech byl problém udržet živou nástrahu v kondici. Kdo nebyl připraven, a nepřivezl si zaledovaný box na živou, tak ji během několik hodin doslova uvařil. Bohužel se nevyvedlo připravené občerstvení a na jedno pivo se čekalo dvacet minut, které bylo ještě ke všemu teplé. Nakonec se jezdilo pro plechovky a lahváče k benzince a po hospodách. Domů se všichni vraceli znaveni a vyčerpaní hlavně z toho vedra. Takže nebudu určitě sám, když řeknu, že pocit v podstatě z „největšího svátku“ feederu mám přinejmenším nevalný!!! Co se týče celkových výsledků, tak MS Range postavilo dva týmy. V celkové konkurenci přihlášených 31 týmů obsadil MS Range orange – Kabát, Kučera, Komora slušné 9.místo. MS Range black – Popadinec, Pietrzyk, Koubek  obsadil pěkné 15.místo, přesto, že druhý den odchytali z vážných důvodů jen ve dvou.